Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 26.01.2021

Fot. fotolia

Koronawirus – szczepienia, drony oraz dźwięki, które wyciszają i relaksują – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

W poniedziałek (25 stycznia) w całej Polsce ruszyła akcja szczepień przeciwko COVID-19 dla osób, które już się zarejestrowały i ukończyły 70. rok życia. Niektórzy seniorzy mają problem z samodzielnym dotarciem do punktu szczepień.

Na jaką pomoc mogą liczyć w sytuacji, gdy punkt szczepień znajduje się z dala od domu – mówiła Alicja Mieszuk, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Olecku, z którą rozmawiał Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

O tym jak się zgłaszać i rejestrować na szczepienia przypomina Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

W cyklu „Prawniczy wtorek” poruszany był temat coraz popularniejszych dronów. Kiedyś były kojarzone z wojskiem, dziś są łatwo dostępne i ma je coraz więcej osób. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele modeli.

Dron to nie tylko zabawka, ale rodzaj statku powietrznego. Czy każdy i wszędzie może latać dronami? Co na ten temat mówią przepisy wyjaśniała mecenas Karolina Sawicka.

Już w starożytności mówiono o zbawiennym wpływie muzyki na samopoczucie i zdrowie człowieka. Muzyka towarzyszy nam od najmłodszych lat. Jakie dźwięki nas uspokajają a jakie pobudzają? Wyjaśnia Piotr Sułkowski, dyrektor Filharmonii Warmińsko – Mazurskiej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D.Kucharzewska

Więcej w muzyka, dron
Kilkadziesiąt osób szuka 21-latka z Olsztyna. W przeczesywaniu terenu pomagają kamery i dron

Ponad 80 policjantów, żołnierzy WOT, strażaków oraz pracowników Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa w Olsztynie prowadzi, na szeroką skalę, poszukiwania 21-letniego mężczyzny. Witold Studniarz od niedzieli nie skontaktował...

Zamknij
RadioOlsztynTV