Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 25.02.2020

Prawo autorskie i jak zwolnić tempo życia to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Dziś w Prawniczym wtorku o prawach autorskich. Czym jest prawo autorskie, co może być objęte takiem prawem i jak korzystać z czyjejś twórczości w sposób dozwolony? Wyjaśniała adwokat Karolina Sawicka z Okręgowej Rady Adwokackiej.

Posłuchaj rozmowy

Dziś, 25 lutego Światowy Dzień Powolności, nietypowe święto wymyślone w 2007 roku we Włoszech. Życie w ciągłym biegu, mnóstwo spraw do załatwienia, brak czasu na wypoczynek – tak wygląda życie wielu z nas. Jak zwolnić i dlaczego warto, radziła dr Justyna Skotnicka, psycholog terapeuta.

Posłuchaj rozmowy


Badania wykazują, że powolne funkcjonowanie wydłuża życie. Jak zwolnić ? O technikach relaksacyjnych mówił dr. Andrzej Lis – Kujawski, psycholog.

Posłuchaj rozmowy

D. Kucharzewska

Więcej w prawa autorskie
Czy wykładowca UWM-u naruszył prawa autorskie? Sprawa plagiatu Elżbiety Ż.-K. trafi na wokandę

Dr hab. Elżbieta Ż.-K. z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, została oskarżona o naruszenie praw autorskich dr Małgorzaty Kowalczyk w pracy habilitacyjnej. Prokurator...

Zamknij
RadioOlsztynTV