Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 23.10.2019 r.

Fot. Fotolia.com

Uniwersytety Trzeciego Wieku oraz Idol – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

44 lata temu, w 1975 roku w Warszawie powstał pierwszy Uniwersytet Trzeciego Wieku. Pomysłodawczynią i założycielką uczelni była prof. Halina Szwarz. 20 lat później odbyła się inauguracja pierwszego roku akademickiego Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, dwudziestej pierwszej uczelni tego typu w Polsce. Obecnie w naszym regionie funkcjonuje około trzydziestu uniwersytetów lub akademii dla seniorów. Jakie są tego typu uczelnie, czym się zajmują i co oferują seniorom mówiły Danuta Krzywosz – prezes i Danuta Jamiołkowska vice prezes Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Posłuchaj rozmowy

Przy Stowarzyszeniu Akademicki Klub Obywatelski im. Lecha Kaczyńskiego powstał Uniwersytet Trzeciego Wieku „Na szlaku św. Jakuba”. O potrzebie utworzenia tego Uniwersytetu i wartościach jakie temu towarzyszą mówili prof. Małgorzata Suświłło i dr Marcin Kazimierczuk.

Posłuchaj rozmowy

Podziwiani, uwielbiani, sławni – idole. O blaskach i cieniach bycia sławnym mówił Robert Korzeniowski – polski lekkoatleta, chodziarz, czterokrotny złoty medalista olimpijski, trzykrotny mistrz świata, dwukrotny mistrz Europy, dwukrotnie najpopularniejszy sportowiec w Plebiscycie „Przeglądu Sportowego”.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Jak to jest być gwiazdą? Mówiła Katarzyna Dziurska z Nidzicy – polska trenerka personalna i instruktorka fitness, z tańcem związana od 6 roku życia, która ma za sobą występ w „Tańcu z gwiazdami”.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Czy więcej jest blasków czy cieni jeśli chodzi o sławę – na to pytanie próbował znaleźć odpowiedź Robert El Gendy, znany dziennikarz, karierę w telewizji rozpoczynał w Olsztynie. Teraz prowadzi jedną z najpopularniejszych „śniadaniówek” w Telewizji Polskiej.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Czy sława może być dokuczliwa i jak to wygląda z fanami? Izabella Krzan, pochodząca z Olsztyna, urodzona w Walentynki, zdobyła między innymi tytuł Miss Polonia 2016 roku, dziś prezenterka telewizyjna.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Co oznacza bycie wiernym fanem mówiła Katarzyna Bałuch – fanka Backstreet Boys.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w gwiazda, Uniwersytet Trzeciego Wieku
Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali nowy rok akademicki

Studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Na Szlaku Św. Jakuba” w Olsztynie zainaugurowali nowy rok akademicki. To będzie drugi rok jego działalności - Uniwersytet powołano w marcu minionego...

Zamknij
RadioOlsztynTV