Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 23.07.2019

Finał trzeciej edycji akcji „Lato z pupilem” oraz domy tymczasowe i adopcja zwierząt – na te tematy z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska.

Ponad 2 tony karmy dla zwierząt trafiło do schroniska w miejscowości Zbożne koło Morąga oraz Stowarzyszenia „Przygarnij psiaka lub (i) kociaka” z Biskupca.

Tegoroczną zbiórkę karmy dla bezdomnych czworonogów podsumowała Monika Szczygło, pomysłodawczyni i koordynatorka kampanii, wielka miłośniczka zwierząt, osoba o wielkim sercu i wielkiej wrażliwości na krzywdę zwierząt.

Posłuchaj rozmowy:

Pierwszym miejscem, gdzie dotarł samochód z darami był Biskupiec. Radiowców powitali wolontariusze ze Stowarzyszenia Przygarnij Psiaka lub (i) Kociaka z Biskupca, którzy pomagali w zbiórce karmy dla swoich podopiecznych.

Następnie Monika Szczygło razem z radiową ekipą przygotowywała się do odwiedzenia schroniska pod Morągiem.

Ponad sto psów i 11 kotów – schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zbożnem koło Morąga, to druga placówka, do której trafiła karma zebrana podczas akcji „Lato z pupilem”.

Bezdomne psy i koty trafiają do schronisk i przytulisk, jednak najlepiej byłoby, gdyby każde z nich znalazło swój dom. O domach tymczasowych i adopcji zwierząt opowiadała Ewelina Pierzchała – Inspektor OTOZ Animals, która między innymi prowadziła dom tymczasowy i promuje adopcję – głównie psów, jest związana ze społecznością „Psiaki z Warmii i Mazur”.

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zwierzęta, adopcja
Finał akcji „Lato z pupilem”. Dary pojadą do zwierzaków w Zbożnem i w Biskupcu

Przed nami finał akcji „Lato z pupilem”. We wtorek zebrane dary trafią do czworonożnych podopiecznych dwóch placówek. Ile karmy udało się uzbierać podczas trzeciej edycji akcji?...

Zamknij
RadioOlsztynTV