Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 23.05.2022

O bezpiecznej jeździe rowerem oraz suszy, która staje się nieuchronnie elementem klimatu rozmawiali z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Rowery stają się coraz popularniejszym środkiem transportu. Jednośladami jeździmy nie tylko na wycieczki, ale coraz częściej do pracy i na zakupy. Jest zdrowo, szybko i tanio – zwłaszcza po ostatnich podwyżkach cen paliw. W wielu miastach pojawiły się także miejskie rowery czy hulajnogi, z których chętnie korzystają mieszkańcy i turyści.

Jak zabezpieczyć jednoślady przed kradzieżą, jakie prawa mają rowerzyści i użytkownicy hulajnóg mówił asp. Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Zmiany klimatu mają duży wpływ na obieg wody. W Polsce z roku na rok susze występują coraz częściej i są coraz dłuższe. Brak opadów powoduje, że nie tylko wysycha gleba, ale równie zmniejsza się poziom wód gruntowych. Naukowcy przestrzegają, że Polska stepowieje, a susza staje się elementem polskiego klimatu przyszłości.

O sytuacji hydrologicznej na Warmii i Mazurach mówiła dr inż. Monika Bryło z Wydziału Geoinżynierii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, rower
„Rowerowe spacery z leśnikiem” receptą na nudę

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Nadleśnictwo Elbląg wracają do cyklu imprez pod nazwą „Rowerowe spacery z leśnikiem”. Zasada jest prosta - chętni zbierają się na...

Zamknij
RadioOlsztynTV