Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 22.07.2021

Lato z pupilem, zabezpieczenia rowerów przed kradzieżą, wypoczynek w lesie oraz propozycje i rady dla turystów to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawia Małgorzata Sadowska – Bartoszewicz.

Już jutro druga zbiórki tegorocznej akcji „Lato z pupilem”. Od godziny 9.00 do 17.00 przed olsztyńskim hipermarketem Auchan przy ulicy Sikorskiego będziemy zbierać karmę, która zostanie przekazana schronisku w Tatarach pod Nidzicą.

00:00 / 00:00

Od kilku lat w Polsce obserwujemy rowerowy boom. Z roku na rok przybywa ścieżek rowerowych i wielu z nas przesiada się na rower, ponieważ jest taniej, szybciej i zdrowo.

Niestety ceny rowerów również poszybowały w górę. Jak zabezpieczyć swój drogi – ale i ten tańszy jednoślad przed złodziejami?

O zabezpieczeniach mówi Krzysztof Rutkiewicz, kolarz i właściciel sklepu rowerowego w Olsztynie.

Piękno przyrody, spokój, cisza i czyste powietrze przyciągają wielu z nas – zwłaszcza mieszkańców miast. Spacer po lesie czy parku kojąco wpływa na nasze samopoczucie.

O korzyściach płynących z przebywania na łonie natury oraz jak zakochać dzieci w lesie i dlaczego to ważne już dziś mówią Magdalena Nowotna, Kamila Radzimińska – Arczak oraz Gabi Klimowicz z Fundacji Edukacji Leśnej Drzewice.

A w Poradniku Turysty kilka propozycji i rad dla osób wypoczywających w naszym regionie.

00:00 / 00:00

W cyklu „Rowerem po Warmii” Marek Lewiński zachęca do odwiedzenia miejscowości Pluski w gminie Stawiguda. O historii i urokach wioski nad jeziorem Plusznym rozmawiał z Janem Mackiewiczem, mieszkańcem Plusk, regionalistą, neuropatą i rzemieślnikiem.

Marek Lewiński zabiera państwa także na nietypowy rejs po jeziorze Ukiel w Olsztynie. Dziś zachęca do pływania smoczą łodzią z osadą OKSW Olsztyn -„Dragon Team”. O tej dyscyplinie sportu i sposobie na rekreację opowiadają: Ewa Warszycka-Oller, dobosz oraz Wojciech Burakowski, trener.

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bliższe spotkania, lato z pupilem
W piątek kolejna odsłona akcji „Lato z pupilem”. Zapraszamy do udziału!

Po raz kolejny Radio Olsztyn wspólnie ze słuchaczami pomaga bezdomnym zwierzętom. Trwa 5. edycja akcji "Lato z pupilem". Tym razem wspomagamy schronisko dla bezdomnych zwierząt „Podaj...

Zamknij
RadioOlsztynTV