Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 22.06.2021

 

Fot. I.Malewska

Zwiedzanie regionu, triathlon oraz Radiowy Kodeks Drogowy – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Dziś pierwszy dzień kalendarzowego lata, czas urlopów. Nie trzeba jednak daleko wyjeżdżać, żeby ciekawie spędzić wolny czas. Co warto zobaczyć na Warmii i Mazurach? W „Przewodniku Turysty” Angelika Rejs, kierownik Muzeum im. J. G. Herdera w Morągu, zapraszała do odwiedzenia muzeum i ciekawych wystaw.

00:00 / 00:00

A w cyklu „Rowerem po Warmii” Marek Lewiński zachęcał ponownie do odwiedzenia Bałd, osady położonej w powiecie olsztyńskim.

00:00 / 00:00

Susz to miejsce szczególne na triathlonowej mapie Polski. Odbywające się w tym miasteczku od 1991 roku zawody, organizowane wielokrotnie z wyścigami rangi mistrzostw Polski, w ciągu trzech dekad swojego istnienia kilka razy wyróżniane były przez Polski Związek Triathlonu jako najlepsza krajowa impreza. Oprócz oficjalnych nagród Susz Triathlon cieszy się dużym uznaniem wśród zawodników, którzy doceniają doświadczenie organizatorów oraz wyjątkową atmosferę imprezy.

2 lipca – jak zawsze na Plaży Miejskiej – rozpocznie się Susz Triathlon 2021. Zawody będą znakomitą okazją do świętowania 30 lat triathlonu w Suszu, nie bez powodu nazywanym „stolicą polskiego triathlonu”. Co się zmieniło w czasie 30 lat tej imprezy? Odpowiedział Jarosław Piechotka, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu.

W Radiowym Kodeksie Drogowym o symbiozie pieszych, rowerzystów, motocyklistów i kierowców samochodów oraz o najczęściej popełnianych błędach mówił Marcin Kiwit, egzaminator nadzorujący Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00
Autor: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Warmia, Mazury, turystyka, Susz, Triathlon
Spore obłożenie hoteli. Turystów ściąga upalna pogoda i Rajd Polski

Obłożenie hoteli na Mazurach jest spore. Widać, że ludzie są spragnieni wypoczynku, sprzyja nam pogoda - powiedział  Tomasz Dowgiałło z Warmińsko-Mazurskiej Organizacji Turystycznej. Turystów i kibiców...

Zamknij
RadioOlsztynTV