Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 4 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 19.07.19

Fot. A. Chmielewska

W piątek studio plenerowe i druga odsłona akcji radiowej „Lato z pupilem”. Od godziny 9 do 17 przed hipermarketem Auchan w Olsztynie zbieraliśmy dary dla czworonogów. Oprócz karmy można było przynosić także zabawki i inne rzeczy potrzebne zwierzętom.

Celem akcji było zwiększenie wiedzy na temat opieki nad czworonogami i świadomości, jak możemy pomagać bezdomnym zwierzętom. W tym roku pomoc już we wtorek trafi do schroniska w miejscowości Zbożne koło Morąga oraz Stowarzyszenia „Przygarnij psiaka lub (i) kociaka” z Biskupca. Z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Agnieszka Lipczyńska.

W miniony piątek udało się zebrać 20 sklepowych koszy darów dla zwierzaków. Liczymy na hojność ofiarodawców – powiedziała Monika Szczygło, inicjatorka akcji.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Pan Ernest wsparł akcję wrzucając do kosza karmę dla kota.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

O przebiegu akcji opowiadają radiowe wolontariuszki: Izabela Malewska, Anna Minkiewicz-Zaremba i Katarzyna Piasecka.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Jak są traktowane zwierzęta, zwłaszcza teraz w czasie wakacji, ale i nie tylko – o tym opowiadała Anna Karasińska, inspektor z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt OTOZ Animals w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

O swojej psiej rodzinie opowiadała Aleksandra Tomaszewska, uczestniczka akcji „Bieg na 6 łap”, prywatnie wielka miłośniczka psów.

Posłuchaj rozmowy

Akcję Radia Olsztyn wsparł pan Dariusz. Dlaczego to zrobił?

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Czy ze zwierzakami można spędzić urlop? Oczywiście, że tak, o czym przekonują goście, którzy przyjechali nad jezioro Gim ze swoimi psiakami i wsparli akcję „Lato z pupilem”.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

A o odpowiedzialności za zwierzaka mówił myśliwy, który podarował karmę dla potrzebujących czworonogów.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Do adopcji czterech piesków ze schroniska w miejscowości Zbożne koło Morąga oraz Stowarzyszenia „Przygarnij psiaka lub (i) kociaka” z Biskupca zachęcała Monika Szczygło.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Za nami finałowa zbiórka akcji „Lato z pupilem”

W miniony piątek do prowadzonej przez Radio Olsztyn zbiórki przyłączały się dzieci, młodzież i dorośli. Do koszy ustawionych przy plenerowym studiu trafiły opakowania z suchą karmą...

Zamknij
RadioOlsztynTV