Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 10 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Bliższe Spotkania 18.09.2020

Test wiedzy o siatkówce, bezpieczne zakupy w sieci, EkoTrendy oraz grzyby – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska.

Już jutro Test wiedzy o siatkówce z okazji 70-lecia AZS-u Olsztyn, jednego z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiej siatkówki. Osoby, które chcą sprawdzić swoją wiedzę na temat olsztyńskiej siatkówki mogą jeszcze się zarejestrować. O szczegółach mówił Łukasz Sadlak z naszej redakcji:

00:00 / 00:00

Test rozpoczyna się o 11. Po południu nasi siatkarze rozegrają mecz.

00:00 / 00:00

Z roku na rok handel internetowy staje się coraz bardziej powszechny, a pandemia koronawirusa spowodowała wzrost zainteresowania zakupami online. Według szacunków wartość sprzedaży w 2020 roku osiągnie około 100 miliardów złotych. Dzięki zakupom online oszczędzamy czas, unikamy sklepowych tłumów, mamy nieograniczony wybór produktów, możemy też korzystać z najlepszych cenowych okazji. Jeśli coś nas do kupowania w sieci zniechęca, to tylko obawa o bezpieczeństwo transakcji. Jak robić mądrze i bezpiecznie zakupy?

O oszustwach internetowych mówił mł. asp. Tomasz Markowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Zdarza się, że trafiamy na nieuczciwego sprzedawcę – potwierdza Jadwiga Urbańska – Miejski Rzecznik Konsumenta w Olsztynie.

Dziś rozpoczął się dwudniowy festiwal jakości – otwarte wydarzenie EcoTrendy #ryneczek #kulinaria #warsztaty. Obchodzący 20-lecie Bank Żywności w odremontowanej po pożarze Kuźni Społecznej zaprasza miłośników jakościowej, naturalnej żywności i życia w duchu slow na warsztaty, panele dyskusyjne, ryneczek produktów regionalnych – nie tylko spożywczych.

O szczegółach mówili Aleksandra Czuryłło i Mateusz Czuryłło z Banku Żywności w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Borowik, kurka, pieczarka, drożdże, pleśnie -dziś w Akademii Zdrowego Odżywiania o grzybach z mgr inż. Marzeną Lenkiewicz z Laboratorium Mikrobiologicznego w Instytucie Rozrodu i Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie rozmawiała Dorota Grzymska.

 

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Test wiedzy o siatkówce - z okazji 70-lecia AZS-u Olsztyn, zaupy w sieci
Wyjątkowe obchody 70-lecia AZS-u Olsztyn. Do akcji przyłączyło się Radio Olsztyn

Dokładnie 70 lat temu powstał klub AZS Olsztyn, który jest jednym z najbardziej utytułowanych w historii polskiej siatkówki. Do obchodów przyłączyło się także Radio Olsztyn. Sukcesy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV