Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 18.08.2022

Odliczanie do urodzin Radia Olsztyn, pamiątka z Warmii i Mazur, upały – niebezpieczeństwo w aucie oraz kajakiem przez Warmię i Mazury to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Trwa odliczanie do 2 października, urodzin Radia Olsztyn. Z tej okazji dziś Dominik Chowaniec prezentuje kolejną odsłonę pracy w naszej Rozgłośni.

00:00 / 00:00

Wakacje to czas wypoczynku i podróży, a jak podróże to także pamiątki, które będą nam przypominały odwiedzane miejsca. Czy rzeczywiście będą przypominały?

Choć straganów w turystycznych miejscowościach nie brakuje, to nierzadko wśród regionalnych pamiątek są egzotyczne muszle czy ciupagi. Czy turyści podpytują co najlepiej kupić na Warmii i Mazurach? O tym mówiła Monika Sztorc, przewodniczka po Warmii i Mazurach.

00:00 / 00:00

A co najchętniej kupują „na pamiątkę” turyści odwiedzający Olsztyn sprawdzał Michał Kempiński.

00:00 / 00:00

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego zorganizował konkurs „Pamiątka regionu Warmii i Mazur 2022”. Łącznie wpłynęło 46 prac z całej Polski. Jedną z laureatek została Agnieszka Markowska, artystka.

00:00 / 00:00

Lato w pełni, za oknem temperatury przekraczają 30 stopni Celsjusza, a w samochodach stojących na parkingu znacznie więcej. Mimo apeli zdarza się, że w rozgrzanym samochodzie zamknięte jest dziecko lub zwierzak.

Jak reagować w takich sytuacjach, jak udzielać pierwszej pomocy mówił asp. Tomasz Markowski, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

A w cyklu Kajakiem po Warmii i Mazurach Ala Kulik z Marianem Jurakiem, prezesem Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, zapraszają na spływ kajakowy szlakiem Sapiny.

Redakcja: A. Niebojewska za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wakacje, kajak, upał, Bliższe spotkania
Bliższe Spotkania z Elbląga – 18.08.2022

III Festiwal Nauki i Sztuki Copernicus Open Frombork 2022, kulturalny Elbląg oraz schronisko dla zwierząt to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Monika Szczygło...

Zamknij
RadioOlsztynTV