Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 17.10.2019 r.

Fot. A. Skrago

Rak piersi oraz super jedzenie jesienią – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska.

Na całym świecie październik jest miesiącem walki z rakiem piersi. To najczęściej występujący nowotwór wśród kobiet i najczęstsza przyczyna zgonu. Co roku w Polsce wykrywa się około 16 tysięcy nowych zachorowań na raka piersi, z czego w województwie warmińsko-mazurskim – ponad 500. W naszym kraju około 70 procent pacjentek z rakiem piersi jest trwale wyleczonych.

O swoich doświadczeniach w walce z rakiem piersi, o wzajemnym wspieraniu się w czasie choroby oraz o tym, jak zmieniło się nastawienia do raka piersi mówiły Anna Piotrowska i Iwona Gawenda z Fundacji Spa For Cancer w Olsztynie – fundacji charytatywnej wspierającej kobiety chore i po przebytej chorobie.

Wcześnie wykryty rak piersi jest w 90 procentach przypadków wyleczalny.

O uświadamianiu, edukacji, cyklicznym badaniu piersi mówiła Joanna Margalska – brafitterka oraz Elżbieta Malinowska – doula.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Duży wpływ na nasze zdrowie ma to, co jemy. Odpowiednie pożywienie wpływa na naszą odporność, dodaje nam energii, poprawia nastrój, rozgrzewa – zwłaszcza teraz jesienią. Co jeść i jak komponować prawidłowo posiłki radziły Anna Mularczyk – dietetyczka i Karolina Lewandowska – blogerka kulinarna, autorka bloga „Co pysznego”.

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rak piersi
Cyfrowy mammograf trafił do elbląskiego szpitala. To jedno z najnowocześniejszych urządzeń w Polsce

Od września pacjentki Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu mogą korzystać z nowoczesnego mammografu. To trzeci tak zaawansowany technologicznie tego typu sprzęt w Polsce. Dzięki niemu zmiany...

Zamknij
RadioOlsztynTV