Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 17.07.2020 r.

Warmia i Mazury zapraszają, brak krwi oraz jak dbać o skórę latem i co spakować na urlop, także ten z małym dzieckiem – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Dziś w Poradniku Turysty informacje o urokliwych szlakach pieszych na Warmii i Mazurach przygotował Marek Michalski.

00:00 / 00:00

Krew to najcenniejszy lek, którego nie da się niczym zastąpić. Codziennie ratuje życie wielu ludziom. Wakacje to okres, w którym zmniejsza się liczba dawców, a rosną potrzeby. W Olsztyńskim Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa brakuje krwi. Każda zdrowa osoba w wieku od 18 do 65 roku życia może zostać dawcą krwi. Do oddawania krwi przekonywał i zachęcał Marek Michalski.

00:00 / 00:00

O problemie niedoboru leku ratującego życie i bezpieczeństwie oddawania krwi w czasie pandemii mówiła Grażyna Kula, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Czy warto oddawać krew i czy należy się bać mówił jeden z honorowych dawców krwi.

00:00 / 00:00

Lato w pełni, dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Skóra nadmiernie wyeksponowana na działanie promieni słonecznych, często staje się przesuszona i szorstka. Jak o nią zadbać latem – radziła Martyna Chudzik, kosmetolożka.

Stare przysłowie mówi, że nie szata zdobi człowieka, jednak w znacznym stopniu wpływa na nasz wizerunek i nasze samopoczucie. O modzie na lato, co zabrać na urlop – mówiła Adrianna Surowik, kreatorka wizerunku i stylistka.

00:00 / 00:00

Wakacje, to także podróże z małym dzieckiem. Co zabrać ze sobą, żeby urlop był jak najmniej uciążliwy zarówno dla malucha, jak i jego rodziców radziła Martyna Alexander, mama 3-letniego Sebastiana, która zajmuje się także prowadzeniem zajęć rozwojowych dla dzieci w Olsztynie.

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w krew, skóra, wakacje
Ustawa o bonie turystycznym z podpisem prezydenta. Na co będzie można go przeznaczyć?

Bon turystyczny w wysokości 500 zł na każde dziecko i 1000 zł na dziecko niepełnosprawne - przewiduje podpisana dziś przez prezydenta ustawa o Polskim Bonie Turystycznym....

Zamknij
RadioOlsztynTV