Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 16.09.2020

fot. Przemysław Getka

Dieta sportowców oraz rośliny krzyżowe to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Iza Malewska i Gosia Sadowska.

70 lat temu powstał klub AZS Olsztyn, jeden z najbardziej utytułowanych klubów w historii polskiej siatkówki. Do obchodów przyłączyło się także Radio Olsztyn. Już w najbliższą sobotę wielki test wiedzy o olsztyńskiej siatkówce. O szczegółach mówił Łukasz Sadlak.

00:00 / 00:00

Nie od dziś wiadomo, że dieta każdego z nas powinna być zbilansowana. Dotyczy to także sportowców, którzy w szczególny sposób powinni dbać o odpowiednie odżywianie. Jak powinna wyglądać dieta sportowca, co powinno się znaleźć w codziennym jadłospisie – mówiła Natalia Palmowska, dietetyczka.

A o swoich dietach, umiejętnościach kulinarnych – i nie tylko opowiadali Jędrzej Gruszczyński i Dawid Woch, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn, którzy odwiedzili radiową kuchnię.

Należą do nich między innymi warzywa kapustne, liściowe. Dziś w Akademii Zdrowego Odżywiania o roślinach krzyżowych. O korzyściach płynących z ich spożywania z dr Natalią Drabińską z Zakładu Chemii i Biodynamiki Żywności Instytutu Rozrodu i Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie rozmawiała Dorota Grzymska.

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Indykpol AZS Olsztyn, gotowanie, dieta
Bakłażan w roli głównej. Słuchaj audycji Radio od Kuchni

Bakłażan da się lubić. W Radiu od Kuchni przekonywać o tym będą Wioletta Zalewska-Szmit i Maciej Maciejewski wraz z siatkarzami Indykpolu AZS Olsztyn - Dawidem Wochem...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV