Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 16.09.2019

Kłótnia. Fot. fotolia

Kłótnie i spory w rodzinie, jak je rozwiązywać – na ten temat z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Kłóćcie się ile chcecie – niech latają talerze, ale nigdy nie kończcie dnia bez zgody

– papież Franciszek

Przeciętny Polak kłóci się ponad dwa tysiące razy w ciągu roku. Konflikty pojawiają się w rodzinie, szkole, miejscu pracy, na wakacjach. Przy narastających emocjach przeradzają się w kłótnie pełne krzyku, raniących słów. O co się kłócimy w rodzinie i jak rozwiązywać spory? Na ten temat mówili Agnieszka Skarzyńska – psychoterapeutka, psycholog i Piotr Kulas – psychoterapeuta, którzy prowadzą terapię indywidualną, dla par i małżeństw.

Posłuchaj rozmowy

Jak się kłócić, żeby to były kłótnie budujące a nie raniące? Jak rozwiązywać problemy i wygaszać spory?  Jak nie przenosić złych emocji np. z pracy do domu? – Radzą Anna i Marek Rokitowie, którzy są 24 lata po ślubie i prowadzą małżeńskie rekolekcje.

Posłuchaj rozmowy

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D.Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rodzina, zgoda, kłótnia
Pomagają, rozwiązują problemy wychowawcze i planują wydatki. Ełk zatrudnia kolejnych asystentów rodziny

Czterech dodatkowych asystentów rodziny zatrudni Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku. Inicjatywę MOPS-u wsparło finansowo Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. W Ełku pracuje już sześć...

Zamknij
RadioOlsztynTV