Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 15.10.2019

Osoby niewidome i niedowidzące to temat, na który z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski. Dziś obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski.

Święto osób niewidomych i niedowidzących ustanowione zostało w 1964 roku. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce żyje ponad milion 800 tysięcy osób z dysfunkcją wzroku. Jak pomagać takim osobom? Jakie są dyscypliny sportu uprawiane przez niewidomych?

O udogodnieniach i barierach dla osób niewidomych i słabowidzących mówił prezes Polskiego Związku Niewidomych na Warmii i Mazurach Piotr Łożyński.

Posłuchaj rozmowy z Piotrem Łożyńskim

Codziennie punktualnie o godzinie 12 odgrywa na trąbce hymn Olsztyna „O Warmio moja miła”. Daniel Rupiński, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Olsztynie. Gra na trąbce, fortepianie i akordeonie, śpiewa i komponuje własne utwory. Od urodzenia niewidomy. Jak wygląda życie osoby niewidzącej?

Posłuchaj rozmowy z Danielem Rupińskim

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Hejnalista Daniel Rupiński. Fot. Ł.Węglewski

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
W Polsce żyje prawie 2 miliony osób niewidomych lub niedowidzących. Dziś obchodzimy Dzień Białej Laski

Na całym świecie są miliony osób dotkniętych dysfunkcją wzroku, z czego w samej Polsce są to prawie dwa miliony. Dziś na całym świecie obchodzimy Dzień Białej...

Zamknij
RadioOlsztynTV