Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 15.06.2020

Fot. Fotolia.pl

O etykiecie weselnej, projekcie #AnnualFoodAgenda oraz wędkarstwie rozmawiali z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wielu młodym parom, między innymi naszemu słuchaczowi, panu Marcinowi.

00:00 / 00:00

Gospodarka się otwiera i można już organizować wesela do 150 osób. Jak zorganizować wesele w nowym reżimie sanitarnym zgodnie z tradycją, żeby nie popełnić żadnej gafy i aby wszyscy byli zadowoleni radziła dr hab. Anita Frankowiak – kulturoznawca, dyplomowany coach, ekspert ds. protokołu dyplomatycznego.

00:00 / 00:00

Jeść zazwyczaj lubimy, ale czy zdrowo? Olsztyńscy naukowcy opracowali projekt #AnnualFoodAgenda, który ma nam pomóc w budowaniu dobrych i zdrowych nawyków żywieniowych.

Dlaczego powinniśmy jeść pomidory razem ze skórką, jak smakują słodycze na bazie zielonej herbaty – to tylko część pytań, na które odpowiedzi w ciekawy sposób udzielają olsztyńscy naukowcy z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk. Specjaliści przygotowali serię unikalnych infografik na temat żywności.

O projekcie mówiła Iwona Kieda z Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie.

00:00 / 00:00

O infografikach na temat żywności mówiła Marzena Lenkiewicz z Laboratorium Mikrobiologii IRZIBŻ PAN w Olsztynie, jedna z osób, która opracowała takie grafiki.

00:00 / 00:00

Wyprawa na ryby to dla wielu okazja do relaksu nad wodą i dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Nie wystarczy jednak zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Każdy, kto skończył 14 lat, musi w tym celu wyrobić sobie kartę wędkarską -młodsi mogą łowić tylko pod opieką osoby posiadającej kartę.

Czy warto wędkować i jak to robić zgodnie z prawem mówił Tomasz Butkiewicz Polskiego Związku Wędkarskiego na Warmii i Mazurach.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Jeżeli wybieramy się na działkę czy na ryby środkami komunikacji publicznej, to pamiętajmy o zachowaniu wymogów sanitarnych związanych z koronawirusem. Do studia zadzwoniła pani Irena.

00:00 / 00:00

W lasach maseczek nosić nie trzeba, ale pojawia się problem śmieci.

Właśnie swoje spostrzeżenia związane z zaśmiecaniem lasów przekazał nasz słuchacz, pan Witold. Posłuchajcie Państwo.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wędkarstwo, wesele, koronawirus
MZ: 396 nowych zakażeń koronawirusem, kolejne 9 osób zmarło. Na Warmii i Mazurach nie ma nowych przypadków

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 396 osób, w tym u 188 z województwa śląskiego – podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV