Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -5 °C pogoda dziś
JUTRO: -3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 13.10.2021

Fot. Straż Miejska w Elblągu

Wraki samochodów oraz socjalna środa to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Wraki pojazdów, które blokują miejsca parkingowe stały się wielkim problemem nie tylko w Olsztynie. Zdezelowane i porzucone auta zalegają na parkingach, osiedlach, chodnikach i drogach. Co robić z rosnącym problemem pozostawianych samochodów, które zaśmiecają okolicę i utrudniają życie mieszkańcom? Wyjaśnia starszy strażnik Kamil Sułkowski ze Straży Miejskiej w Olsztynie.

Minęły już czasy, kiedy pierwsza praca była jedyną aż do emerytury. Rynek pracy zmienia się z roku na rok. Przybywa nowych zawodów. Młodzi ludzie, ale nie tylko, chętnie zmieniają pracę na ciekawszą i lepiej wynagradzaną. Zdarza się jednak, że także pracodawca chce się pozbyć pracownika, z którego nie jest zadowolony.

Co wtedy? Jak wypowiedzieć umowę o pracę zgodnie z literą prawa? Dziś w socjalnej środzie zastępca Okręgowego Inspektora Pracy Łukasz Sztych radzi jak rozwiązać umowę o pracę zgodnie z Kodeksem Pracy.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: D. Kucharzewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w auto, praca, prawo, samochód, zawod
Bliższe Spotkania – 12.10.2021

Prawniczy wtorek oraz coraz słabszy wzrok dzieci to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska – Bartoszewicz. Choroba, utrata pracy...

Zamknij
RadioOlsztynTV