Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 28 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 13.05.2024

Fot. J. Sulecki

O wychowaniu dzieci oraz szkodliwości barszczu Sosnowskiego rozmawiali z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Czy rodzice potrzebują pomocy w wychowywaniu dzieci? Z jakimi problemami boryka się współczesny rodzic, który sam, jako dziecko, nie sprawiał ich swoim rodzicom? Na to pytanie odpowiedziała Maria Baranowska z Fundacji „Radosne Dzieci”.

Barszcz Sosnowskiego, zwany także zemstą Stalina, jest coraz większym problemem mieszkańców warmińsko-mazurskich wsi i miast. O obecności tej toksycznej rośliny informowali nas już mieszkańcy Olsztyna i okolic Bisztynka. Soki rośliny zawierają związki, które powodują bolesne oparzenia skóry I i II stopnia. Roślina ta jest szczególnie niebezpieczna w ciepłe i słoneczne dni.  O zagrożeniach mówił dr inż. Wojciech Słomka, specjalista do spraw ochrony środowiska i ochrony roślin, ekoinżynier.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za I. Malewska, M. Świniarski

 

 

Więcej w dzieci, rodzice, wychowanie
Dwie osoby zginęły w wypadku koło Ostródy. Dziecko trafiło do szpitala

Dwie osoby zginęły w zderzeniu samochodu osobowego z ciężarówką na drodze koło Ostródy. Razem z parą podróżowało 4-letnie dziecko, które zostało zabrane do szpitala śmigłowcem LPR...

Zamknij
RadioOlsztynTV