Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 12.12.2019 r.

„Prawo do naprawy”- nowa dyrektywa Unii Europejskie to temat, na który z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Według danych Uniwersytetu Organizacji Narodów Zjednoczonych rocznie na świecie produkujemy około 50 milionów ton elektrośmieci.

„Prawo do naprawy” – Komisja Europejska przyjęła pakiet regulacji, które mają ograniczyć ilość elektrośmieci. Regulacje wymuszają na producentach sprzętu między innymi wytwarzanie trwalszych urządzeń AGD oraz zapewnienie części zamiennych. Obecnie lodówki, pralki czy telewizory tuż po zakończeniu gwarancji producenta bardzo często się psują, a ich naprawa jest nieopłacalna. O nowych przepisach i ich celu wprowadzenia mówiła Jadwiga Urbańska – rzecznik Praw Konsumenta w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy z Jadwigą Urbańską

Kiedy w domu coś się psuje większość z nas ma przerażenie w oczach. Często naprawa zepsutego sprzętu jest bardzo droga, albo niemożliwa, bo nie ma części zamiennych. Wyrzucamy więc uszkodzone urządzenie i kupujemy nowe. Dlaczego tak się dzieje mówił Mirosław Wysocki – elektryk, zajmujący się elektryką i automatyką przemysłową, złota rączka.

Posłuchaj rozmowy z Mirosławem Wysockim

 

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy zaD.Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Unia Europejska, naprawa
Wojciech Kossakowski: Jest próba skłócenia środowiska sędziowskiego. Pan sędzia Juszczyszyn nawołuje sędziów do buntu

Sędzia Paweł Juszczyszyn jest przede wszystkim sędzią i powinien sądzić oraz wywiązywać się ze swojej pracy – mówił w Porannych pytaniach poseł PiS Wojciech Kossakowski. Poseł...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV