Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Wojciech Kossakowski: Jest próba skłócenia środowiska sędziowskiego. Pan sędzia Juszczyszyn nawołuje sędziów do buntu

Poseł PiS Wojciech Kossakowski

Sędzia Paweł Juszczyszyn jest przede wszystkim sędzią i powinien sądzić oraz wywiązywać się ze swojej pracy – mówił w Porannych pytaniach poseł PiS Wojciech Kossakowski.

Poseł Kossakowski dodał, że zachowanie sędziego Juszczyszyna jest złe i przyniesie złe skutki.

Obraz jaki dzisiaj mamy. Pan sędzia staje przed budynkiem sądu, jak to miało miejsce wczoraj i nawołuje sędziów do, w moim odczuciu, buntu. Mówi o tym, że mają siłę nie wiedzą jeszcze jaką, nie wiem czemu to ma służyć. Wydaje mi się, że jest próba skłócenia środowiska sędziowskiego. Wypowiedzi jednych przedstawicieli stowarzyszeń, które mówią, że sędziowie powinni się buntować, że normalni sędziowie zastępowani są posłusznymi, są to słowa niedopuszczalne i skandaliczne w ustach sędziów.

Poseł Kossakowski przekonywał, że zmiany w polskim sądownictwie są niezbędne dlatego, że 50 procent osób zgłaszających się do jego biura poselskiego to osoby pokrzywdzone przez sądy.

W Radiu Olsztyn poseł Wojciech Kossakowski mówił także o wyborze Ursuli von der Leyen na szefa Komisji Europejskiej. Zdaniem parlamentarzysty nie byłby on możliwy bez poparcia Prawa i Sprawiedliwości. W jego opinii rozpoczynająca dziś pracę nowa Komisja Europejska będzie dobrze współpracowała z polskim rządem.

W negocjacjach pana premiera na szczycie unijnym doszło do tego, że zdecydowaliśmy się poprzeć panią Ursulę von der Leyen wierząc w to, że pod jej kierownictwem ta komisja będzie dużo lepiej i sprawniej działała dla Poldki i Polaków.

Poseł Wojciech Kossakowski jest członkiem sejmowej komisji ds. Unii Europejskiej.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za K.Kaszubski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w poseł, Unia Europejska, sędzia, komisja europejska, Wojciech Kossakowski, Paweł Juszczyszyn
Wszczęto postępowanie dyscyplinarne przeciwko sędziemu Sądu Rejonowego w Olsztynie Pawłowi Juszczyszynowi

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sędzia Michał Lasota wszczął postępowanie dyscyplinarne przeciwko sędziemu Pawłowi Juszczyszynowi. Zarzuty dotyczą m.in. uchybienia godności urzędu. Jak poinformowano w komunikacie, sędziemu Juszczyszynowi...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV