Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 11.08.2020

Finał akcji „Lato z pupilem”, śpiwór ratujący życie, przekop Mierzei Wiślanej oraz BohaterOn to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

Dziś finał akcji Polskiego Radia Olsztyn „Lato z pupilem”. Dzięki ofiarności Słuchaczy o wielkich sercach zebrano dwie tony i sto kilogramów karmy dla zwierzaków. Dziś trzy samochody z karmą wyruszyły do elbląskiego schroniska prowadzonego przez OTOZ ANIMALS.

O szczegółach Monika Szczygło, pomysłodawczyni i koordynatorka akcji.

Dary dotarły do schroniska. Zadowolenia z prezentu nie kryła Agnieszka Wierzbicka, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu.

Wakacje w pełni. Korzystamy z pięknej pogody – wypoczywamy, podróżujemy i zwiedzamy. Dziś w Poradniku Turysty zachęcamy osoby odwiedzające Olsztyn do korzystania z mapy Use-it.

Śpiwór, który może uratować życie ludzi i zwierząt powstał na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim. Nowy sprzęt pomoże w pracy nie tylko ratownikom medycznym, ale też strażakom, żołnierzom i policjantom oraz ratownikom GOPR-u, TOPR-u i WOPR-u. Ciekawy wynalazek wymyślili pracownicy Katedry Ratownictwa Medycznego Collegium Medicum Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. O szczegółach mówił dr Paweł Jastrzębski, kierownik Katedry Ratownictwa Medycznego w Szkole Zdrowia Publicznego UWM.

Trwa przekop Mierzei Wiślanej. Ostatnio wiceminister aktywów państwowych Maciej Małecki przekazał informację, że na terenie przekopu znajduje się prawie siedem ton bursztynu. O inwestycji jako atrakcji turystycznej, bursztynie i postępie prac na placu budowy kanału z Andrzejem Małkiewiczem z Urzędu Morskiego w Gdyni rozmawiała Aneta Pastuszka.

A o budowie sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym mówił Jacek Szymański, dyrektor projektu z konsorcjum NDI/Besix.

Prace postępują także od strony Zatoki Gdańskiej.

Pomoc finansowa dla powstańców warszawskich w trudnym czasie epidemii, to główny cel kolejnej edycji akcji „BohaterON – włącz historię”. Akcja rozpocznie się w dniu 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, pierwszego sierpnia. W ramach akcji po raz piąty – każdy kto chce uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego – będzie mógł do nich wysłać za pośrednictwem strony www.bohateron.pl kartkę, która w tym roku po raz pierwszy już nie tylko łączy pokolenia, ale również pomaga. O tegorocznej – nieco innej edycji akcji mówiła Agnieszka Łysiuk – Krajewska, organizatorka akcji BohaterOn włącz Historię.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w przekop, Mierzeja Wiślana, bohateron
Jak nazwać sztuczną wyspę na Mierzei Wiślanej? Propozycje można zgłaszać do końca sierpnia

Trwają prace nad utworzeniem sztucznej wyspy na Zalewie Wiślanym. Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej ogłosiło konkurs na nazwę nowo powstającej wyspy. Jak mówi minister gospodarki...

Zamknij
RadioOlsztynTV