Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 29 °C pogoda dziś
JUTRO: 29 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 10.11.2020

Fot. Adobe Stock

Koronawirus, praca zdalna oraz pomoc w czasie pandemii – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Izabela Malewska.

Każdy dzień pandemii przynosi kolejne zakażenia i kolejne ofiary. Na szczepionkę przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 musimy jeszcze trochę poczekać. Badania kliniczne nad szczepionką wkraczają w ostatnią fazę,  ale póki co muszą nam wystarczyć dostępne leki. Jakie leki warto mieć w domowej apteczce na wypadek zakażenia COVID 19, jak w takiej sytuacji postępować – radziła Anna Osowska, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Lekarzy Pracodawców Porozumienia Zielonogórskiego skupiającego lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej – prowadzi Poradnię Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Sępopolu.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W związku ze wzrostem zakażeń rząd wprowadził kolejne obostrzenia. Wszystkie szkoły przeszły na nauczanie zdalnie. Coraz więcej osób musi także pracować zdalnie. Jak to pogodzić? Iza Malewska urządziła studio w swojej sypialni. A jak sobie organizuje życie i pracę w czterech ścianach oraz jak pracuje urząd w Olsztynie – mówiła Marta Bartoszewicz, rzeczniczka Urzędu Miasta w Olsztynie.

Wiosną szyliśmy maseczki i drukowaliśmy przyłbice. Teraz potrzeby trochę się zmieniły. O pomocy pacjentom covidowym mówiła Agnieszka Kasprzyk, kobieta o wielkim sercu,  inicjatorka, pomysłodawczyni wielu akcji pomocowych w czasie pandemii.

00:00 / 00:00

W związku z zamknięciem cmentarzy 1 listopada wielu sprzedawców zostało z towarem.  Na pomysł jak pomóc lokalnym małym przedsiębiorcom wpadła Joanna Murzyn – mama, która prowadzi własną firmę.

00:00 / 00:00

Działają na rzecz swojej miejscowości i mieszkańców od prawie 20 lat – Stowarzyszenie Nasza Wieś z Frączek. W czasie pandemii koronawirusa pomagają tym, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują. O pomocy niesionej seniorom opowiadała Alicja Wąsik, prezes Stowarzyszenia.

00:00 / 00:00

 

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pomoc, Bliższe spotkania, koronawirus, praca zdalna
W regionie najwięcej zakażeń potwierdzono w Elblągu. Sanepid uspokaja: To wyniki zbiorcze z kilku dni

177 zakażeń koronawirusem w Elblągu - to rekordowy wynik w województwie w najnowszym raporcie służb sanitarnych. Tak wysoka liczba wynika jednak z kumulacji z kilku dni,...

Zamknij
RadioOlsztynTV