Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 10.09.2021

Propozycje dla turystów, KRUS i wypadki w rolnictwie oraz owady – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

W Poradniku Turysty propozycja dla mieszkańców Olsztyna i okolic, ale nie tylko. Tym razem o ciekawym budynku w miejscu nieoczywistym. Adam Płoski z Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Olsztynie opowiada o dawnej rozdzielni prądu w Tracku koło Olsztyna z 1924 roku.

00:00 / 00:00

Na koniec cyklu „ Rowerem po Warmii” Marek Lewiński przypomina miejsca, które uznaje za najciekawsze i najpiękniejsze. Dziś kolej na Pluski, małą miejscowość w gminie Stawiguda, malowniczo położoną w kompleksie Lasów Łańskich nad jeziorem Pluszne.

Olsztyński oddział Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego obchodzi jubileusz 30-lecia istnienia. Czym się zajmuje KRUS, o wypadkach i sytuacji w rolnictwie mówi Henryk Żuchowski, dyrektor Oddziału Regionalnego KRUS w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Okres letni to czas, w którym owady wykazują wzmożoną aktywność. W tym roku zaobserwowaliśmy zwiększoną ilość komarów, os czy szerszeni. Dlaczego? Czy mroźna zima nie powoduje zmniejszenia populacji owadów? Wyjaśnia prof. Bożena Kordan, kierownik Katedry Entomologii, Fitopatologii i Diagnostyki Molekularnej z Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: D. Kucharzewska/B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower, wycieczka, KRUS, owady
Olsztyński oddział KRUS świętuje 30-lecie istnienia

Jubileuszowe spotkanie przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego odbyło się w Warmińsko-Mazurskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Olsztynie. Jak mówi dyrektor KRUS w regionie Henryk Żuchowski, Kasa Rolniczego...

Zamknij
RadioOlsztynTV