Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 10.09.2019

Fot. Łukasz Węglewski

Zakaz wstępu do niektórych restauracji dla dzieci i zjawiska zaraźliwe – na te tematy z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski

Właściciele dwóch poznańskich restauracji nie chcą już w swoich lokalach dzieci poniżej 6 roku życia. Zakaz wstępu dzieci do restauracji, to coraz powszechniejsza praktyka. Czy to jest dyskryminacja ze względu na wiek? Czy potrzebne są nam zakazy, a może lepsze wychowanie? Na te pytania starała się odpowiedzieć Barbara Kułakowska-Szczepanek, psycholog z Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Co myśli o niewpuszczaniu dzieci do restauracji Przemysław Pasikowski, od lat związany z gastronomią, który przez wiele lat pracował jako kelner, a dziś sam szkoli młodych pracowników.

Posłuchaj rozmowy

Śmiech, płacz, ziewanie, panika, strach. Nie od dziś wiadomo, że ludzkie emocje są zaraźliwe. Dlaczego ziewanie jest dużo bardziej zaraźliwe niż grypa, a podobnie zaraźliwe jak ospa? Między innymi na to pytanie szukał odpowiedz dr. Łukasz Grabarczyk, neurochirurg z Kliniki Uniwersyteckiej w Olsztynie. Jakie są wyniki tych badań?

Posłuchaj rozmowy

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D.Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jedzenie, dzieci
Prowadzą świetlice, pomagają chorym i zagrożonym wykluczeniem. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci ma już 100 lat

Koncerty, występy, warsztaty dla dzieci i wspólna zabawa.  Z okazji jubileuszu 100-lecia  istnienia Towarzystwo Przyjaciół Dzieci zorganizowało w Olsztynie festyn dla całych rodzin. - Na olsztyńskiej...

Zamknij
RadioOlsztynTV