Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 09.11.2022

Fot. pixabay

O adopcji oraz o roli mrówek w naszym życiu rozmawiali z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

9 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Adopcji. To święto rodziców oraz ich przysposobionych dzieci. Jak wyglądają procedury adopcyjne, kto może zostać rodzicem adopcyjnym oraz ile adopcji przeprowadza się na Warmii i Mazurach? Na te pytania odpowiedziała Dorota Zdziarska, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Adopcyjnego.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Jesienią wiele zwierząt – także tych mniejszych – szuka schronienia. Kryjówki w domach znajdują m.in. mrówki. O ich roli w naszym życiu mówił ekolog, dr inż. Wojciech Słomka, konsultant ds. ochrony środowiska.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

O tej porze roku do naszych domów wprowadzają się także inni nieproszeni lokatorzy, ale – jak się okazuje – bardzo pożyteczni w ekosystemie naszego regionu. Jak z nimi postępować? Wyjaśniła prof. Bożena Kordan, kierująca Katedrą Entomologii, Fitopatologii i Diagnostyki Molekularnej z Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

 

Więcej w rodzina, adopcja, mrówki
Nowa inicjatywa Braniewskiego Instytutu Rozwoju. Pomoże rodzinom z okolic Braniewa

Bezpłatne poradnictwo specjalistów, pracownia rodzinna oraz klub młodzieżowy. Te i wiele innych propozycji przygotował Braniewski Instytut Rozwoju, który ogłosił nabór do projektu pod nazwą – Rodzina...

Zamknij
RadioOlsztynTV