Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 06.09.1021

Blok

Rady i propozycje dla turystów, palenie na balkonach oraz cykl Zrób to sam – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

W Poradniku Turysty o urokach małych miejscowości warmińskich. Dlaczego warto je odwiedzać mówi Teresa Kosińska ze Stowarzyszenia Nasze Gady.

Zachęcamy także do uprawiania nordic walking. Jak utrzymać dobrą formę, jak ubrać się na spacer oraz co trzeba wiedzieć o sprzęcie? Mówi trenerka Natalia Brejda.

00:00 / 00:00

Na koniec cyklu „Rowerem po Warmii” Marek Lewiński przypomina miejsca, które uznaje za najciekawsze i najlepsze. Dziś zabiera nas ponownie do Klebarka Wielkiego.

2 kilometry na południowy wschód od Nidzicy, na polach wsi Tatary leży ogromny kamień. Ma około 2 metrów wysokości, jest długi na 6 metrów i na 4 szeroki. Tajemnicę największego głazu narzutowego na Mazurach zgłębia Ania Minkiewicz-Zaremba.

00:00 / 00:00

Sąsiedztwo w bloku może być bardzo udane, a miły sąsiad, z którym żyjemy w zgodzie może okazać się bardzo pomocnym. Jednak nie zawsze tak jest. Zdarza się, że sąsiad pali papierosy na balkonie lub wywiesza ociekające pranie, a upomnienia czy prośby nie przynoszą skutku. Co wtedy? O przepisach prawa, karach i obowiązkach sąsiadów mówi Kamil Sułkowski ze straży miejskiej w Olsztynie.

Są niepowtarzalne, solidne i wygodne – ręcznie robione meble. Jednak ich cena jest zwykle wyższa od gotowych z sieciówek i nie wszyscy mogą sobie pozwolić na zakup takiego mebla, zwłaszcza, kiedy budujemy dom. A może spróbować zrobić taki mebel samemu? W cyklu „Zrób to sam” stolarz Urszula Klimaszewska, podpowie jak samemu wykonać stolik, który sprawi nam największą radość i będzie oryginalną ozdobą we wnętrzu czy ogrodzie.

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w turystyka, rower, palenie, sąsiad
Bliższe Spotkania – 02.09.2021

Rady i propozycje dla turystów, akcja „Moje dziecko wraca do szkoły” oraz nowe technologie w nauce to tematy Bliższych Spotkań. Izabela Malewska zaprasza. W Poradniku Turysty...

Zamknij
RadioOlsztynTV