Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 06.08.2021

Fot. Agnieszka Chmielewska

Rady i propozycje dla turystów,  akcja olsztyńskiego sanepidu  oraz grzybobranie to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

Dziś w „Poradniku Turysty” rozmawialiśmy o współczesnych oczekiwaniach turysty. Gościem audycji był Andrzej Bobrowicz, przewodnik z olsztyńskiego oddziału PTTK.

00:00 / 00:00

W cyklu „ Rowerem po Warmii” Marek Lewiński zabrał nas kolejny raz do sadu z jabłoniami w Silicach w gminie Purda. Widok, z tego wyjątkowego miejsca na jezioro Silickie, nasz redakcyjny kolega podziwiał ze współwłaścicielką sadu Jolantą Szczepańską.

O tym, że higiena rąk jest bardzo ważna słyszał każdy z nas. Na naszych dłoniach potrafi gromadzić się od dziesięciu nawet do stu tysięcy drobnoustrojów. Ręce są najlepszym nośnikiem patogenów – w tym bakterii i wirusów, które wywołują wiele chorób. W myśl zasady „Lepiej zapobiegać niż leczyć” inspektorzy z olsztyńskiego sanepidu przygotowali specjalną akcję edukacyjną skierowaną do dzieci – ale nie tylko. O szczegółach mówił Radosław Gruss – kierownik Oddziału Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Lato w pełni, niestety aura nam nie dopisuje. Opady deszczu sprawiły, że wielu z nas zmieniło swoje wakacyjne plany. Swoich planów nie zmienił nasz redakcyjny kolega Robert Lesiński. Poprzednio umówił się na grzyby i… ruszył do lasu.  Posłuchajcie gdzie był dziś, i z kim rozmawiał.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prawie 30 rodziców odmówiło zaszczepienia dzieci. Sanepid nakłada grzywny

W pierwszym kwartale tego roku 29 rodziców z województwa warmińsko-mazurskiego nie wyraziło zgody, aby ich dzieci otrzymały preparaty wyznaczone w kalendarzu szczepień. Najczęściej dotyczyło to szczepionki...

Zamknij
RadioOlsztynTV