Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 06.02.2020

Dziecięca matematyka, Elbląski Klub Szefów Kuchni, wystawa o Mikołaju Koperniku oraz sportowcy poza arenami to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Gosia Sadowska.

Jest wszechobecna w naszym życiu i nie da się od niej uciec. Matematyka, królowa nauk przez wielu uczniów postrzegana jako trudny przedmiot szkolny. Jak się oswajać z matematyką od najmłodszych lat i jak pokochać królową nauk – radziła Zuzanna Jastrzębska- Krajewska, terapeutka wczesnego wspomagania, nauczycielka wychowania przedszkolnego, która pracuje w Katedrze Pedagogiki Małego Dziecka na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, związana z Olsztynem.

Posłuchaj rozmowy

Dzielenie się jedzeniem z potrzebującymi oraz promocja lokalnych produktów i kuchni. Od 2 lat działa Elbląski Klub Szefów Kuchni.  O klubie i zawodzie kucharza opowiadał Remigiusz Jasiński z Elbląskiego Klubu Szefów Kuchni.

Posłuchaj rozmowy

19 lutego przypada 547. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Z tej okazji w Galerii „Zakładka” w bibliotece internatu Szkoły Policealnej im. Prof. Zbigniewa Religi można oglądać wystawę ukazującą Mikołaja Kopernika jako lekarza. O wyjątkowej wystawie i wkładzie Mikołaja Kopernika w rozwój medycyny opowiadali Jolanta Kłoczewska, dyrektor szkoły oraz Mirosław Jonakowski, dyrektor Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku.

Posłuchaj rozmowy

W tym roku już po raz 59 wybieramy 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Warmińsko – Mazurskiego. Jeszcze jutro 7 lutego do północy możemy oddać głos na swoich faworytów.  O plebiscycie i zmianach w regulaminie mówili Artur Dryhynycz, dziennikarz sportowy Gazety Olsztyńskiej i Marcin Malewski, zawodnik Klubu Piłki Ręcznej Warmia Energa Olsztyn, dwukrotny zwycięzca plebiscytu.

Posłuchaj rozmowy

Redakcja: D.Kucharzewska/ B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w nauka, Kopernik, matematyka, kuchnia
Chwalone dzieci lepiej się uczą

Uczniowie otrzymujący od nauczycieli więcej pochwał niż nagan lepiej się zachowują i dłużej koncentrują na zadaniach - wynika z badania opublikowanego na łamach "Educational Psychology". Naukowcy...

Zamknij
RadioOlsztynTV