Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 05.08.2022

Dąb Bażyńskiego. Fot. Łukasz Węglewski

Radio Olsztyn odwiedziło Elbląg, Frombork i Kadyny. Było m.in. o koncertach organowych oraz najstarszym murowanym zabytku Warmii. Z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiał Robert Lesiński.

Kadyny były ulubioną rezydencją rodziny cesarza Wilhelma II, a świadkiem niezwykłej historii tej niewielkiej miejscowości jest pomnik przyrody, ponad 700-letni dąb Jana Bażyńskiego. O ciekawej historii i przepięknej architekturze opowiadała Urszula Hnatczuk-Kamińska z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Frombork to niewielkie miasteczko na Warmii w powiecie braniewskim. Słynie nie tylko z pięknej architektury i zabytków związanych z Mikołajem Kopernikiem, ale również z niezwykłych koncertów. O 55. edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej opowiadała Maja Dzieciątek z Muzeum Pomnika Historii we Fromborku Zespołu Katedralnego.

00:00 / 00:00

Wieża Bramna Zamku Biskupiego to najstarszy murowany zabytek na Warmii. Położona w centrum Braniewa stanowi fragment niezachowanego do dziś zamku biskupów warmińskich. O historii Zamku Biskupiego w Braniewie opowiadał Wojciech Jaroszek z Towarzystwa Miłośników Braniewa oraz Aneta Wileńska z Informacji Turystycznej.

Wieża Bramna w Braniewie – kaplica św. Andrzeja. Fot. R. Lesiński

Redakcja: D. Kucharzewska/ B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Frombork, Braniewo, Kadyny, dąb
Kolejni chętni do WOT. Szkolenie w Braniewie

Ponad 90 ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło w Braniewie szkolenie podstawowe. Przez 16 dni rekruci będą się szkolić, a w połowie sierpnia złożą wojskowa przysięgę....

Zamknij
RadioOlsztynTV