Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejni chętni do WOT. Szkolenie w Braniewie

Fot. 4W-MBOT

Ponad 90 ochotników do Wojsk Obrony Terytorialnej rozpoczęło w Braniewie szkolenie podstawowe. Przez 16 dni rekruci będą się szkolić, a w połowie sierpnia złożą wojskowa przysięgę.

Co skłoniło ich do założenia munduru?

– Widziałam w internecie dużo postów, które zachęcały do wstąpienia w szeregi WOT. Chciałam spróbować – mówi jedna z ochotniczek, Dominika Klaus z Olsztyna.

00:00 / 00:00

Rekrut Bartosz Pepliński z Elbląga dodał, że służba w wojsku to dla niego i innych ochotników prawdziwy sprawdzian własnych możliwości.

00:00 / 00:00

W 4. Warmińsko-Mazurskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służbę pełni już ponad 3 tysiące żołnierzy. Aby zostać jednym z nich wystarczy zgłosić się do Wojskowego Centrum Rekrutacji. To znajduje się w każdym mieście, gdzie wcześniej funkcjonowały Wojskowe Komendy Uzupełnień. W województwie warmińsko-mazurskim jest 6 takich punktów – w Olsztynie, Elblągu, Ełku, Ostródzie, Giżycku i Lidzbarku Warmińskim.

Fot. 4W-MBOT

Autor: L. Tekielski
Redakcja: K. Piasecka

Więcej w Braniewo, WOT
Bezpieczniej nad rzeką. Strażacy zwodowali łódź patrolową

Braniewscy strażacy w czasie wakacji wzmacniają prewencyjne patrole. Na rzece Pasłęce pojawiła się łódź. Doszliśmy do wniosku, że mając w bezpośrednim sąsiedztwie komendy rzekę Pasłękę, byłoby...

Zamknij
RadioOlsztynTV