Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 05.08.2022

Fot. Ł. Sadlak

Odliczanie do urodzin Radia Olsztyn oraz akcja Lato z pupilem to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska – Bartoszewicz.

Trwa odliczanie do 2 października, kiedy to Radio Olsztyn będzie obchodziło 70. urodziny. Z tej okazji codziennie Dominik Chowaniec prezentuje kulisy pracy naszej Rozgłośni.

00:00 / 00:00

W olsztyńskim Centrum Handlowym Carrefour trwa zbiórka na rzecz schronisk z regionu. Dziś kolejna odsłona tegorocznej akcji  „Lato z pupilem”. Przypomnijmy, że pierwsza zbiórka w tegorocznej edycji odbyła się dwa tygodnie temu – w tym samym miejscu, co dziś. Jak to wyglądało?

00:00 / 00:00

Tym razem dary przekażemy do Przytuliska dla Bezdomnych Zwierząt w Lidzbarku Warmińskim oraz Fundacji „Marzenia Niechcianych Zwierząt” w Bartoszycach. O szczegółach mówiła Monika Szczygło, pomysłodawczyni i organizatorka akcji.

00:00 / 00:00

W schroniskach na terenie całej Polski znajduje się ponad 100 tysięcy bezdomnych psów. W okresie wakacyjnym ta liczba drastycznie wzrasta, bo często dla wielu ludzi zwierzę nie wpasowuje się do wakacyjnych marzeń.

00:00 / 00:00

O tym dlaczego warto pomagać schroniskom mówił pan Tomek,  słuchacz, który wsparł naszą akcję.

00:00 / 00:00

Coraz więcej osób decyduje się na zabranie ze sobą na wakacje  czworonożnego przyjaciela. Jak powinniśmy przygotować swojego pupila do takiego wyjazdu? Cenne rady przekazała Anna Brańska, dyrektor schroniska dla zwierząt w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Autor: D. Kucharzewska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Politycy Lewicy w podróży po Polsce. Ich hasło to „Bezpieczna Rodzina”

"Państwo powinno podzielić się dodatkowymi wpływami do budżetu państwa z najbiedniejszymi" - powiedział w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Marcin Kulasek, poseł Lewicy i sekretarz generalny tej...

Zamknij
RadioOlsztynTV