Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 04.07.2022

fot. P. Getka

Kamizelki asekuracyjne a kamizelki ratunkowe, las w czasie upałów oraz cykl „Elbląg leży nad wodą” to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiał Maciej Świniarski

Dziś Bliższe Spotkania znad jeziora Ukiel w Olsztynie. Warmia i Mazury to krainy jezior i rzek. Wakacje w pełni, pogoda dopisuje i sprzyja wypoczynkowi nad wodą. A jak woda, to kąpiele w jeziorach i rzekach oraz żeglarstwo. Na jeziorach zaroiło się od żaglówek. O czym należy pamiętać, żeby wypoczynek nad wodą był nie tylko przyjemny, ale i bezpieczny oraz czym się różnią kamizelki asekuracyjne od kamizelek ratunkowych mówił Tomasz Kurowicki z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

O bezpieczeństwie nad wodą mówił także nasz ekspert Maciej Rokus, pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego do spraw bezpieczeństwa, szef Grupy Specjalnej Płetwonurków Rzeczpospolitej Polskiej.

00:00 / 00:00

Mimo, że przez większą część roku każdy z nas z utęsknieniem oczekuje nadejścia lata i ciepłych dni, to jednak zbyt wysokie temperatury dla niektórych mogą być uciążliwe. Gdzie szukać wtedy schronienia? Gdy żar się leje z nieba dobrą alternatywą na spędzanie wolnego czasu jest wycieczka do lasu. O korzyściach wynikających z przebywania na łonie natury mówiła Małgorzata Krokowska-Paluszak z Katedry Leśnictwa Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Dziś w cyklu „Elbląg leży na wodą” Mira Stankiewicz i jej gość Benita Kończak, przewodniczka PTTK zapraszają na Wyspę Spichrzów.

Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Bezpieczeństwo na plaży zależy głównie od nas

Trwa czas wakacji i urlopów, co oznacza większy ruch nad jeziorami i większe zaangażowanie służb czuwających nad bezpieczeństwem wypoczywających. To 90 specjalnie przeszkolonych policjantów, którzy patrolują...

Zamknij
RadioOlsztynTV