Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 04.04.2024

O nadchodzących wyborach mówiliśmy w czwartkowym wydaniu Bliższych Spotkań. Opowiedzieliśmy też o drużynie z nidzickiej „mundurówki”, która weszła do finału ogólnopolskiej olimpiady wojskowej. Audycję poprowadzili Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Wybory samorządowe już 7 kwietnia. W związku z tym nasuwa się pytanie, na jakich zasadach wybieramy radnych? Czym jest metoda D’Hondta? Czym jest „napędzanie” list? Dlaczego znani kandydaci mają często bardzo „niekorzystne numery”? O tym dr hab. Karolina Tybuchowska-Hartlińska z Wydziału Nauk Społecznych UWM.

Drużyna z klasy mundurowej w Nidzicy znalazła się w finale ogólnopolskiej olimpiady wojskowej. Byli najlepsi na etapie wojewódzkim, który odbył się miesiąc temu w Olsztynie. Pokonali wtedy 6 drużyn, wyłonionych jeszcze wcześniej podczas eliminacji w ponad 25 szkołach w naszym regionie. Rywalizowali z kadetami m.in. z Ostródy, Górowa Iławeckiego, Mrągowa, Ełku i Braniewa. Jednak 16 kwietnia w Warszawie to właśnie drużyna z Nidzicy stanie w szranki z rywalami z całej Polski. Czy wojsko może być interesujące dla młodych ludzi? Co oferują klasy mundurowe? Mówili na naszej antenie uczniowie Wiktor Kaszubski, Michał Ziulewski i Maja Leszczyńska.

Posłuchaj wypowiedzi

Redakcja: M. Rutynowski za I. Malewska/M. Świniarski

Przeczytaj poprzedni wpis:
Lewica przypomina program i zachęca do głosowania na swoich kandydatów

Tanie mieszkania na wynajem, rozwój transportu publicznego i troska o zdrowie dzieci, młodzież i seniorów. Na finiszu kampanii samorządowej Lewica przypomina najważniejsze elementy swojego programu. Bartosz...

Zamknij
RadioOlsztynTV