Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 04.03.2021

Fot. Anna Minkiewicz-Zaremba

Koronawirus – bądź bezpieczny, koła gospodyń wiejskich oraz Radiowy Kodeks Drogowy to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska Maciek Świniarski i ich goście.

Trwają szczepienie osób, które ukończyły 70. rok życia. Czasami zdarza się, że senior nie jest w stanie samodzielnie podjąć decyzji w sprawie szczepienia. Co zrobić w takiej sytuacji? Wyjaśnia Stanisław Brzozowski – rzecznik praw osób starszych w województwie warmińsko-mazurskim, z którym rozmawiała Anna Minkiewicz-Zaremba.

Wiele osób boi się powikłań występujących po szczepieniu. Mówi Ewa Chudziakiewicz, która przyjęła pierwszą dawkę preparatu.

Jak postępować, gdy po szczepieniu przeciwko COVID-19 pojawią się niepożądane odczyny poszczepienne? O to Anna Minkiewicz-Zaremba zapytała Elżbietę Kiryluk-Gojło, specjalistę medycyny rodzinnej z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Medyk” w Kętrzynie.

Kiedyś gotowały, piekły, wyszywały, haftowały, dziergały na drutach, dziś integrują społeczność wiejską. Mowa o kobietach nie tylko z Kół Gospodyń Wiejskich. Czym są takie koła i co daje przynależność do nich? Wyjaśnia Marta Suszyńska z Koła Gospodyń Wiejskich z Mszanowa.

O działalności w swojej miejscowości mówi pani Katarzyna z Koła Gospodyń Wiejskich w Podleśnej w gminie Dobre Miasto.

O tym jak koło wyglądało kiedyś, a jak działa dziś mówi Bogumiła Pstrągowska z Koła Gospodyń Wiejskich w Borkach Wielkich.

Na zakończenie Radiowy Kodeks Drogowy. Wielu kierowców narzeka na zachowanie innych uczestników ruchu. Czy rzeczywiście mieszkańcy naszego kraju nie znają przepisów ruchu drogowego? Na antenie Radia Olsztyn rusza nowy cykl pt. Radiowy Kodeks Drogowy.

Dziś o zachowaniu na skrzyżowaniach mówi Marcin Kiwit, egzaminator nadzorujący w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Olsztynie.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

Autor: D. Kucharzewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kierowca, szczepienia, Koło Gospodyń Wiejskich, gospodynie, koronawirus
Do szpitali trafia coraz więcej chorych na COVID-19. Na Warmii i Mazurach wzrosła liczba zgonów, ale spadła zakażeń

W całym kraju jest 15 250 nowych zakażeń, zmarło 296 osób - podało Ministerstwo Zdrowia. W województwie warmińsko-mazurskim liczba nowych przypadków SARS-CoV-2 nieco spadła i dziś...

Zamknij
RadioOlsztynTV