Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 02.12.2021

Fot. Adobe Stock

O możliwości pomocy jeżom jesienią oraz młodzieżowym słowie roku rozmawiali z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Jesienią poszukują dogodnych miejsc do przezimowania, a przed nadejściem mrozów zapadają w sen zimowy. W ogrodach i przydomowych ogródkach zbiera się mnóstwo jeży. Przetrwają zimę, jeśli zbudują lub znajdą odpowiednie legowisko. Leśnicy z Warmii i Mazur podpowiadają, jak pomóc im przetrwać zimę i czym te zwierzęta nam się odwdzięczą.

O szczegółach mówił Adam Pietrzak, rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W tym roku kolejna edycja konkursu „Młodzieżowe słowo roku”, organizowanego przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Wpłynęło około 2500 propozycji, z czego komisja wybrała dwadzieścia, na które można było głosować.

Czy rozumiemy język młodego pokolenia? Jak bardzo zmienia się język mówiony i co na to językoznawcy? O młodzieżowym slangu mówiła dr hab. Mariola Wołk, prof. UWM, językoznawca w Katedrze Języka Polskiego i Logopedii, członkini Polskiego Towarzystwa Językoznawczego i Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w jeż
Przed zimą zadbajmy o jeże – apelują przyrodnicy

Jeże - sympatyczne, kolczaste ssaki, spotykane na działkach, w ogrodach czy miejskich parkach - potrzebują przed zimą pomocy człowieka. Ciepły listopad sprawia, że część z nich...

Zamknij
RadioOlsztynTV