Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 02.08.2022

Odliczanie do urodzin Radia Olsztyn, kleszcze, prawniczy wtorek oraz kajakiem przez Warmię i Mazury to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Trwa odliczanie do 2 października. To dzień urodzin Radia Olsztyn. Codziennie Dominik Chowaniec prezentuje kulisy pracy w naszej Rozgłośni.

00:00 / 00:00

Niepokojące dane płyną z Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. U coraz większej liczby Polaków wykrywana jest borelioza. W tym roku stwierdzono ponad 5 i pół tysiąca przypadków. Rok wcześniej było ich o ponad tysiąc 200 mniej. Lekarze notują też więcej przypadków odkleszczowego zapalenia mózgu.

O boreliozie i jej objawach mówił dr Piotr Kocbach, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych.

00:00 / 00:00

Co zrobić, gdy mieliśmy kleszcza? Radzi inspektor sanitarny Janusz Dzisko, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Zmiany klimatyczne wpływają na przyszłość energetyki. Coraz więcej państw – także Polska – stawia na odnawialne źródła energii. Mieszkańcy indywidualni montują panele słoneczne na domach, a przedsiębiorcy budują farmy fotowoltaiczne.

W prawniczym wtorku o umowach dzierżawy pod instalacje fotowoltaiczne. Na co musi zwrócić uwagę rolnik wydzierżawiający ziemię pod taką farmę radził radca prawny Marek Lewandowski z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W cyklu Kajakiem przez Warmię i Mazury, tym raz Robert Lesiński i jego gość Piotr Ziemski – kajakarz i były rybak zapraszają na szlak kajakowy rzeki i jeziora Omulew. Trasa zachwyca nie tylko pięknym krajobrazem, ale i ciekawą historią.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: D. Kucharzewska/ B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kajak, borelioza, kleszcz, fotowoltaika, panele fotowoltaiczne
Eksperci: mamy duży wzrost przypadków boreliozy

W tym roku potwierdzono w Polsce 5607 przypadków boreliozy, podczas gdy w ubiegłym roku było ich 4410, czyli 1,2 tys. mniej. Więcej jest teraz również przypadków...

Zamknij
RadioOlsztynTV