Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 02.03.2021

Fot. Fotolia.com

Koronawirus – bądź bezpieczny, cykl Prawnicze wtorki oraz kwietny balkon to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Od ponad roku świat walczy z koronawirusem. O wygranej będzie można mówić, gdy SARS-CoV-2 przestanie się przenosić  z człowieka na człowieka. Jedyną skuteczną metodą jest szczepienie. Według naukowców uzyskanie odporności stadnej na COVID-19 nastąpi, gdy zaszczepi się co najmniej 70 procent społeczeństwa.

W Polsce od 27 grudnia ubiegłego roku trwa szczepienie przeciwko COVID-19. Na Warmii i Mazurach czynnych jest 216 punktów szczepień stacjonarnych oraz 11 punktów wyjazdowych. Kto może liczyć na pomoc w zaszczepieniu mówiła Magdalena Mil, rzecznik prasowy Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Olsztynie

00:00 / 00:00

O wyjazdowych punktach szczepień w regionie oraz pracy infolinii d/s szczepień w Mikołajkach mówił Ryszard Pukas, koordynator d/s szczepień w gminie Mikołajki.

00:00 / 00:00

A o co najczęściej pytają pacjenci przed szczepieniami mówiła Elżbieta Kiryluk-Gojło, lekarz, specjalista medycyny rodzinnej z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Medyk w Kętrzynie, z którą rozmawiała Anna Minkiewicz – Zaremba.

00:00 / 00:00

Zaległości są skutkiem nadmiernego zadłużenia, z którym boryka się wielu kredytobiorców. Wielu z nas kupuje różne produkty na raty, zaciąga kredyty gotówkowe. Czasami zdarza się, że przeceniamy swoje możliwości finansowe lub jakieś zdarzenie losowe powoduje, że nie jesteśmy w stanie spłacać zaciągniętych zobowiązań. Co wtedy?

Dziś w Prawniczym wtorku o długach i ich wpływie na kolejne możliwości w życiu. Co to jest BIK i BIG, kto ma do niego dostęp i po co? Odpowiadał adwokat Andrzej Wasilewski z Okręgowej Rady Adwokackiej.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Kiedy zbliża się wiosna właściciele balkonów zaczynają planować ich aranżację. Żeby marzenie o pięknym, ukwieconym balkonie się ziściło, warto o nim pomyśleć już teraz. Jak to zrobić, jakie rośliny wybrać i kiedy je wysadzać czy wysiewać, żeby przez cały rok cieszyły oko radziła Joanna Majewska, architekt krajobrazu.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ruszyła rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 nauczycieli i wykładowców akademickich do 69 roku życia

Od dziś kolejna grupa osób może się rejestrować na szczepienia przeciwko COVID-19. To nauczyciele i wykładowcy akademiccy w wieku do 69 lat. Zapisy potrwają do środy...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV