Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
brak danych dla miasta: olsztyn
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 01.07. 2021

Fot. B. Świerkowska-Chromy

Bezpieczne wakacje dzieci i młodzieży, ratowanie tonących, wyprawa rowerem po Warmii i wycieczka do arboretum koło Olsztyna – to główne tematy Bliższych Spotkań. Gospodarzami audycji byli Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Bezpieczne dziecko, to dziecko, nad którego samodzielnością my dorośli mamy kontrolę. W Bliższych Spotkaniach rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Rodzice powinni przygotować swoje pociechy na zagrożenia jakie mogą pojawić się nie tylko na koloniach, ale także podczas wakacji w domu i wypadów na plażę.

Posłuchaj rozmów

O tym jak pomóc tonącemu mówił Maciej Rokus, doradca wojewody warmińsko-mazurskiego ds. bezpieczeństwa.

Posłuchaj rozmowy

Na wyprawę Rowerem po Warmii zabrał słuchaczy Marek Lewiński. Dziś odwiedziliśmy elektrownię wodną w Brąswałdzie. To budowla hydrotechniczna produkująca prąd nieprzerwanie od lat 30. XX wieku. Oprowadzał po niej Łukasz Ruch, pasjonat historii Warmii z Brąswałdu.

Z Brąswałdu przenieśliśmy się do lasu. Tym razem niedaleko Olsztyna. Kilka kilometrów za miastem jest Leśne Arboretum. Radiową wycieczkę zafundował Marek Lewiński.

 

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, plaża, wakacje
Ostrzeżenie dla kierowców. Uważajcie na łosie na drogach

Uwaga na łosie - to apel do kierowców w okolicy Elbląga. Można je spotkać nie tylko na drogach na Wysoczyźnie Elbląskiej, ale też na Żuławach. Łosie...

Zamknij
RadioOlsztynTV