Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Ostrzeżenie dla kierowców. Uważajcie na łosie na drogach

Łoś

Uwaga na łosie – to apel do kierowców w okolicy Elbląga. Można je spotkać nie tylko na drogach na Wysoczyźnie Elbląskiej, ale też na Żuławach.

Łosie pojawiły się tam zaledwie kilka lat temu i kierowcy mogą nie wiedzieć o takim zagrożeniu. Dlatego dwa lata temu gdański oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych i Autostrad ustawił na ekspresowej siódemce tablice ostrzegawcze w najbardziej niebezpiecznych miejscach na odcinku aż 16 kilometrów.

To dodatkowe ostrzeżenie oprócz tego standardowego o dzikiej zwierzynie. Mamy nadzieję, że przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i skłoni kierowców do zachowania uwagi

– ostrzega rzecznik GDDiA w Gdańsku Piotr Michalski.

00:00 / 00:00

W tym roku doszło już do kilku groźnych wypadków. Ostatni miał miejsce w podelbląskiej wsi Łęcze, gdzie łoś wpadł na policyjny motocykl. Potłuczony funkcjonariusz ze złamanym nadgarstkiem trafił do szpitala. Łoś wypadku nie przeżył.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wypadki, bezpieczeństwo, kierowca, łoś, kierowcy, zagrożenie
Zanim wyjedziesz na urlop, zabezpiecz swoje mieszkanie. Jak zrobić to dobrze?

Zanim wyjedziemy z domu na upragniony urlop zadbajmy o to, by po powrocie nie spotkała nas nieprzyjemna niespodzianka. Pomyślmy o tym, jak odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie....

Zamknij
RadioOlsztynTV