Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 01.04.2022

Fot. fotolia.com

Fot. fotolia

O edukacji międzykulturowej, jadalnych ogrodach społecznych oraz promowaniu lokalnych przedsiębiorców rozmawiały z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Jak zachowują się dzieci z Polski i Ukrainy po kilkunastu dniach wspólnej nauki? Jak wygląda w tym momencie edukacja międzykulturowa? Na co powinniśmy zwracać największą uwagę? O swoich obserwacjach – z perspektywy doświadczenia naukowego, ale również rodzinnego mówiła profesor Małgorzata Suświłło – emerytowana pedagog z wieloletnim doświadczeniem oraz babcia wnuków uczęszczających do przedszkola.

00:00 / 00:00

Na Warmii i Mazurach powstają jadalne ogrody społeczne. Projektują je i wykonują wolontariusze fundacji „W krajobrazie”, wraz z uczniami szkół. Założycielem fundacji jest dr Mariusz Antolak z Katedry Architektury Krajobrazu UWM. – To nauka życia w zgodzie z naturą – podkreślił naukowiec.

00:00 / 00:00

Powiatowy Urząd Pracy w Lidzbarku Warmińskim w niestandardowy sposób wspiera małych przedsiębiorców. Od czerwca 2021 roku urzędnicy promują lokalne firmy, zamieszczając na swoich stronach internetowych ich reklamy i przekonują, że „lokalni są fajni”.

00:00 / 00:00

Szczegóły akcji przybliżyła Sylwia Bęś, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Lidzbarku Warmińskim.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Ośko

 

 

Więcej w przedsiębiorczość, Bliższe spotkania, edukacja międzykulturowa
Bliższe Spotkania – 31.03.2022

O aktualnej sytuacji w Ukrainie, wsparciu pomocy nauczyciela oraz sposobach na wiosenne przesilenie rozmawiały z gośćmi Bliższych Spotkań Izabela Malewska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz. W Kijowie, wraz...

Zamknij
RadioOlsztynTV