Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Blisko wieloryba i Stallone!

Kadr z filmu Wieloryb Darrena Aronofski’ego

Mocna mieszanka będzie dziś w Do Zobaczenia. Dwa filmy nominowane do Oscara, czeska komedia i Sly Stallone! Gotowi na taki miszmasz? Musicie być, bo o dwa filmy będziemy się trochę spierać. 

Nominowany do 3 Oscarów „Wieloryb” Darrena Aronofsky’ego z ciężkim przytupem wchodzi do kin. Czy za genialną rolą Brendana Frasera idzie jakość całego filmu? Film wzbudza kontrowersję również na naszej antenie.

„Blisko”  Lukasa Dhonta walczy o Oscara z polskim „IO” Skolimowskiego. Czy opowieść o wyjątkowej przyjaźni dwóch nastolatków podbije serca akademii, tak jak zawojowało ostatni festiwal w Cannes? Na pewno ta bardzo subtelna opowieść wywołuje dyskusję, co usłyszycie u nas.

„Właściciele” Jiříego Havelki to wielki hit czeskich kin. Przezabawna społeczna satyra mogłaby (a może nie?) powstać w Polsce. Wszystko, co kochacie w czeskiej komedii, znajdziecie na spotkaniu tej wspólnoty mieszkaniowej.

Na koniec  „Król  Tulsy” z nowej platformy streamingowej SkyShowtime. Sylvester Stallone w pierwszej telewizyjnej roli wciela się w old schoolowego mafioza, który po 25 latach wychodzi z więzienia i zostaje wysłany do…Oklahomy, gdzie musi zbudować imperium. Włoska mafia w krainie kowbojów? Taylor Sheridan znów dał nam zdumiewający serial.

Gdy jesteśmy właścicielami czasu antenowego, to próbujemy Wam na luzie opowiadać o kinie i podlewać to nie oczywistą muzą. Jesteśmy blisko kina i tylko czasami nasz humor jest ciężki jak płetwa wieloryba. No, ale najczęściej królujemy godnie!

Posłuchaj audycji Moniki Szczygło i Łukasza Adamskiego

00:00 / 00:00

Autor: Ł. Adamski
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Łukasz Adamski, do zobaczenia
Pukamy do drzwi w Do Zobaczenia

Dziś w Do Zobaczenia mieszanka terroryzmu, końca świata, apokalipsy i rasowych podziałów. "My i wy" pod lepszym oryginalnym tytułem "You People" to naszpikowana gwiazdami (Eddie Murphy,...

Zamknij
RadioOlsztynTV