Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Bitwa regionów”. W Lubajnach rywalizowały koła gospodyń wiejskich

Koło Gospodyń Wiejskich z Durąga zwyciężyło w VI regionalnym finale VI edycji konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”. Panie, ale i panowie z wiejskiego koła, przygotowali smakowitości z lokalnych produktów i przypraw.

W Lubajnach koło Ostródy odbyła się „Bitwa regionów”, czyli warmińsko-mazurski finał VI edycji konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich oraz II Mazurskie Pieczenie Chleba.

Inicjatorem regionalnej imprezy oraz jej współorganizatorem jest Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Dyrektor dyrektor warmińsko-mazurskiego oddziału KOWR  Grzegorz Kierozalski podkreślił znaczenie kół gospodyń wiejskich jako formuły życia społecznego,towarzyskiego i kulturalnego.

00:00 / 00:00

W tym roku w „Bitwie regionów” rywalizowało aż 38 kół gospodyń wiejskich. Zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich z Durąga,

Drugie miejsce w konkursie zajęło koło gospodyń „Przyjaciele Zimnej Wody” za gulasz z sarny, zaś trzecie panie z miejscowości Sedranki za specjał kulinarny „Babie uszy”. Zwyciężczynie z Durąga będą reprezentowały nasze województwo w finale ogólnopolskim w Częstochowie 4 września.

Historię Lubajn przybliżał na antenie Radia Olsztyn regionalista dr Wiesław Skrobot, który powiedział, że tereny te kryją jeszcze wiele tajemnic.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Imprezie w Lubajnach patronowało Polskie Radio Olsztyn.

Autor: B. Gajlewska/Robert Lesiński
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Lubajny, Koło Gospodyń Wiejskich
Trwają przygotowania do kulinarnego starcia Kół Gospodyń Wiejskich

Trwają przygotowania do Bitwy Regionów. To ogólnopolski konkurs kulinarny, w którym startują koła gospodyń wiejskich, między innymi koło z Pietrzwałdu. Staramy się być aktywne, bo dużo...

Zamknij
RadioOlsztynTV