Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bitwa Regionów: danie docenione, ale tym razem bez nagrody

Fot. Koło Gospodyń Wiejskich Pietrzwałd/FB

Tym razem Warmińsko-Mazurskie bez nagrody. W Pułtusku zakończył się tegoroczny finał Bitwy Regionów, czyli kulinarnych zmagań kół gospodyń wiejskich.

Warmię i Mazury reprezentowało koło z Pietrzwałdu w gminie Ostróda. Gospodynie z Pietrzwałdu przygotowały mazurską zupę klopsową, którą wygrały zmagania wojewódzkie. Zupa przygotowywana według tradycyjnego przepisu rodzinnego, przekazywanego w Pietrzwałdzie i okolicach z pokolenia na pokolenie.

Pyszne danie zostało docenione przez jurorów, ale nie zdobyło nagrody. Zwyciężyło w tym roku koło ze wsi Zimna Wódka na Opolszczyźnie, panie przygotowały policzki wieprzowe z ciapkapustą.

Przypomnijmy, że rok temu to właśnie reprezentantki Warmińsko-Mazurskiego okazały się najlepsze w kraju, wygrało wtedy koło gospodyń wiejskich w Durągu w gminie Ostróda, może za rok ponownie szczęście będzie sprzyjać Warmii i Mazurom.

Posłuchaj relacji Mai Kwiatkowskiej

00:00 / 00:00

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: A. Niebojewska

Bitwa Regionów rozstrzygnięta. Najlepsze gospodynie zmierzą się w finale krajowym

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w kulinaria
Kulinarna podróż po regionie. Kolejne wydanie „Radia od kuchni” dla naszych Słuchaczy!

W jubileuszowym roku Radio Olsztyn ruszyło w podróż po regionie w poszukiwaniu oryginalnych smaków. Owocem spotkań z szefami kuchni jest kolejne wydanie książki "Radio od kuchni"....

Zamknij
RadioOlsztynTV