Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biskupi z Warmii i Mazur z wizytą w Watykanie

Polscy biskupi rozpoczynają wizytę „Ad Limina Apostolorum” w Watykanie. Jest ona wyrazem jedności Kościoła lokalnego z Ojcem Świętym. Składana jest zwykle co 5 lat.

Delegacja Episkopatu podzielona została na cztery grupy. Pierwsza z nich rozpocznie swoją wizytę dziś i zakończy 9 października. W pierwszej grupie znaleźli się biskupi z archidiecezji warmińskiej, diecezji elbląskiej i diecezji ełckiej. Podczas wizyty biskupi będą odprawiać msze święte w czterech bazylikach większych w Rzymie, spotkają się z papieżem Franciszkiem, a także odwiedzą dykasterie Stolicy Apostolskiej. Metropolita warmiński prosi wszystkich wiernych o modlitwę  o dobre owoce tej wizyty.

Wizyta „ad Limina Apostolorum” składana jest zwykle co 5 lat, jednak z powodu pandemii oraz kalendarza papieża Franciszka termin wizyty Episkopatu Polski został przełożony. Poprzednia taka wizyta polskich biskupów w Rzymie odbyła się w lutym 2014 r.

Bp Jacek Jezierski i bp Wojciech Skibicki w Watykanie Fot. Diecezja Elbląska

 

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne zmiany organizacji ruchu. Zamknięty został odcinek al. Piłsudskiego

Są nowe zmiany w ruchu w Olsztynie w związku z budową nowej linii tramwajowej. Zamknięto kolejny fragment alei Piłsudskiego - na odcinku między Dworcową a Mazowieckiego...

Zamknij
RadioOlsztynTV