Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kolejne zmiany organizacji ruchu. Zamknięty został odcinek al. Piłsudskiego

Fot. D. Grzymska

Są nowe zmiany w ruchu w Olsztynie w związku z budową nowej linii tramwajowej. Zamknięto kolejny fragment alei Piłsudskiego – na odcinku między Dworcową a Mazowieckiego – do niedawna Obiegową.

Ruch odbywa się dwukierunkowo, wąskim objazdem od ul. Dworcowej wzdłuż przychodni zdrowia, obok Zespołu Szkół Mechaniczno-Energetycznych i Urzędu Skarbowego oraz przez budowę i parking przed halą Urania. Dojazd do firm zostaje utrzymany od strony ul. Dworcowej i ul. Mazowieckiego.

U zbiegu ul. Dworcowej i al. Piłsudskiego zlikwidowane zostało rondo. Ruch odbywa się po jednej jezdni w dwóch kierunkach. Całkowicie zawieszono przystanki na zajętym przez drogowców odcinku. Jak informuje Zarząd Dróg, Zieleni i Transportu zmieniły się także trasy autobusów komunikacji miejskiej linii 105,106, 113 i 128. Przystanki zostały przesunięte o kilkadziesiąt metrów.

Na odcinku od ul. Głowackiego do ul. Mazowieckiego został zamknięty fragment chodnika między planetarium a ośrodkiem szkolno-wychowawczym. Do planetarium można dojść wyłącznie od ulicy Głowackiego, a do ośrodka – od ul. Mazowieckiego.

Na odcinku między ul. Dworcową a ul. Wyszyńskiego roboty będą odbywać się etapowo. Na jezdni wystąpią lokalne ograniczenia ruchu.

 

Budowa linii tramwajowej w Olsztynie. Zmiany w organizacji ruchu tydzień później, niż planowano

 

Redakcja: A. Niebojewska / K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, budowa, linia tramwajowa, zmiany w organizacji ruchu
Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym w Olsztynie

W Olsztynie późnym popołudniem tramwaj linii numer 3 zderzył się z samochodem osobowym. Ranna została jedna osoba, ale jej obrażenia nie są groźne. Do zderzenia pojazdów...

Zamknij
RadioOlsztynTV