Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bieg Papieski w Olsztynie. Uczestnicy wesprą chorą Kingę

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

W Olsztynie odbędzie się dziś 15. Bieg Papieski organizowany przez Oratorium Św. Jana Bosko przy parafii św. Wawrzyńca przy ulicy Bałtyckiej.

Przewidziano bieg rodzinny, dzieci młodszych i starszych oraz kategorię wolną. Zapisy rozpoczną się o 13, a godzinę później wystartuje bieg rodzinny, następnie w poszczególnych kategoriach – mówi organizator ksiądz Adam Pasik.

Wychodzi od idei Jana Pawła II i 41. rocznicy zamachu. Papież uważał, że istnieje cywilizacja życia i cywilizacja śmierci. Mamy czas wojenny – cywilizację śmierci – i my chcemy powiedzieć nasze zdecydowane „nie”. Naszym symbolicznym wymiarem tego sprzeciwu będzie dystans biegu – 2402 m pochodzące od daty agresji Rosji na Ukrainę – 24 lutego.

00:00 / 00:00

Poza biegiem, przewidziano jest piknik z zabawami dla dzieci, koncert zespołu Mar Van-Vliet oraz licytacje na leczenie małej i chorej Kingi.

Bronimy naszej parafianki – Kingi Rydz, która choruje na SMA. Chcemy wesprzeć rodzinę w zbiórce finansowej na jej rzecz.

00:00 / 00:00

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Olsztyn.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: M. Rutynowski

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Salezjanie, Bieg Papieski
Salezjanie dzielą się radością i wmurowują kapsułę czasu pod budowę hali treningowej w Ełku

Kapsuła czasu zostanie wmurowana pod budowę hali treningowej, która ma powstać obok kościoła Św. Jana Bosko w Ełku. Salezjanie prowadzą tam Klub Sportowy Salos. W kapsule...

Zamknij
RadioOlsztynTV