Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bieg charytatywny dla chorej Kingi. Dziecko potrzebuje kosztownego leku ratującego życie

Fot. D. Grzymska

Biegi, zabawy, słodkości i kiełbaski z grilla czekały na uczestników i sympatyków  Biegu Papieskiego. Wydarzenie upamiętniało 41. rocznicę zamachu na papieża Jana Pawła II.

Charytatywna impreza nie ograniczyła się jedynie do zbiórki pieniędzy na rzecz chorej na SMA Kingi Rydz, Uczestnicy biegu protestowali także przeciwko wojnie w Ukrainie. Symbolicznym wymiarem tego sprzeciwu był dystans biegu – 2402 metry, czyli data agresji Rosji na Ukrainę.

00:00 / 00:00

Bieg Papieski zorganizowało Oratorium Św. Jana Bosko przy parafii św. Wawrzyńca przy ulicy Bałtyckiej w Olsztynie. O idei tego wydarzenia opowiedział ks. Adam Pasik.

Bieg Papieski związany jest z datą 13 maja, czyli datą zamachu na Jana Pawła II. Papież mówił o cywilizacji śmierci, dlatego chcemy zaprotestować przeciwko wojnie i przemocy w Ukrainie, a w kontekście życia chcemy wesprzeć naszą gutkowiankę Kingę Rydz – dziecko, które zbiera na najdroższy lek świata.

00:00 / 00:00

Podczas imprezy zbierano pieniądze na chorą na SMA, 8-miesięczną Kingę Rydz. Justyna Brzozowska, mama Kingi przyznaje, że suma potrzebna na leczenie dziewczynki jest niebotyczna i liczy się tu czas.

Kinga ma 8 miesięcy. Jak się urodziła, to została poddana badaniom przesiewowym. W ich trakcie wyszło, że Kinga jest chora – nie ma genu, który jest odpowiedzialny za poruszanie się, oddychanie i podstawowe funkcje życiowe. Mam nadzieję, że uda się zaaplikować ten lek, zanim pojawią się objawy, i będzie mogła się normalnie rozwijać.

00:00 / 00:00

Kingę Rydz można wesprzeć przekazując datki na portalu Siepomaga. Radio Olsztyn objęło to wydarzenie patronatem.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w Gutkowo, Bieg Papieski
Bieg Papieski w Olsztynie. Uczestnicy wesprą chorą Kingę

W Olsztynie odbędzie się dziś 15. Bieg Papieski organizowany przez Oratorium Św. Jana Bosko przy parafii św. Wawrzyńca przy ulicy Bałtyckiej. Przewidziano bieg rodzinny, dzieci młodszych...

Zamknij
RadioOlsztynTV