Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bieg niepodległości, grochówka i sztafeta pływacka. Elbląg świętuje 11 listopada

11 listopada w całym kraju obchodzone będzie Święto Niepodległości. Także w Elblągu na mieszkańców i turystów czeka szereg atrakcji i wydarzeń.

Uroczystości rozpocznie przed południem msza w katedrze pod wezwaniem świętego Mikołaja – poinformowała rzeczniczka prasowa elbląskiego magistratu Joanna Urbaniak.

Po mszy odbędzie się dalsza część uroczystości patriotycznych. Około godziny 13.30 przy pomniku Twórców Niepodległości wystartuje główny Bieg Niepodległości. Natomiast o 17 w pływalni przy ulicy Robotniczej odbędzie się niepodległościowa sztafeta pływacka.

00:00 / 00:00

Przed katedrą rozstawiona zostanie polowa kuchnia – każdy będzie mógł spróbować żołnierskiej grochówki.

Tymczasem ponad tysiąc osób znalazło się na listach startowych 8. Elbląskiego Biegu Niepodległości oraz Małego Biegu Niepodległości. Uczestnicy głównego biegu wystartują na dystansie 10 kilometrów pokonując 3 pętle ulicami miasta. Jak mówi Natalia Szrama z elbląskiego MOSiR-u wiele osób zgłosiło się w ostatniej chwili.

W ostatnim czasie bardzo dużo osób dopisało się do listy startowej, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni (…) Bieg rozpocznie się o godzinie 13.30, natomiast oficjalna rozgrzewka rozpocznie się o 13.15. Poprowadzi ją trener personalny (…) Startujemy z ulicy Wodnej w okolicach Galerii EL (…), potem cofamy się w kierunku Starego Miasta (…)

00:00 / 00:00

Dla najlepszych zawodników przewidziane zostały nagrody finansowe.

W związku z uroczystościami, przed pomnikiem Twórców Niepodległości oraz biegiem niepodległości, miasto wprowadziło świąteczny rozkład jazdy oraz tymczasowe zmiany i ograniczenia w kursowaniu autobusów i tramwajów.

Jak zaznaczył Michał Górecki z Zarządu Komunikacji Miejskiej w Elblągu, w piątek będzie obowiązywał niedzielny rozkład jazdy.

Tymczasowo zawieszone zostanie funkcjonowanie linii tramwajowej numer 1 w godzinach od 13.30 do 16.30, a także objazd w obu kierunkach na liniach numer 2 i 3. Jeśli chodzi o linie autobusowe główne utrudnienia i objazdy będą dotyczyły tych linii, których trasa przebiega przez centrum miasta.

00:00 / 00:00

 

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w Elbląg, Święto NIepodległości, bieg niepodległości, grochówka
Mieszkańcy Ełku świętują rocznicę odzyskania niepodległości

Mieszkańcy Ełku już dziś uczcili odzyskanie przez Polskę niepodległości. Obchody rozpoczęły oficjalne uroczystości pod pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego. To święto w dzisiejszej sytuacji politycznej ma szczególne...

Zamknij
RadioOlsztynTV