Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bieg na sześc łap

Monika Dąbrowska – pomysłodawczyni akcji „Bieg na sześc łap” z suczką Andzią. Fot. Monika Szczygło

O tym, że należy pomagać mówiliśmy w Dziecinadzie wielokrotnie. Także w ostatniej audycji postanowiliśmy o tym wspomnieć.

Nasze studio odwiedziła Pani Monika Dąbrowska – pomysłodawczyni akcji „Bieg na sześć łap”, polegającej na wspólnym bieganiu z pieskiem ze schroniska. Jest to niezwykle ważne i potrzebne. Dzięki takim akcjom psy maja okazję by zużyć często bardzo duże ilości energii i spędzić czas z człowiekiem.

Akcja „Bieg na sześć łap”

Pani Monika przybyła do naszego studia wspólnie z suczką o wdzięcznym imieniu Andzia, która w dalszym ciągu poszukuje domku. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z akcji i zachęcamy do wzięcia w niej udziału.

Kolejnym gościem w naszej audycji była Pani Małgorzata Siergiej – nauczycielka z Zespołu Przedszkoli i Szkół 101 w Olsztynie. Opowiedziała nam o VI Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek. Zapisy trwają jeszcze do jutra (30.11), a konkurs odbędzie się 4 grudnia o godzinie 10.00 w Kamienicy Naujacka Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Olsztyński MOK jest także współorganizatorem tego wydarzenia.

W audycji nie zabrakło także recenzji książki. Omówiliśmy opowiadanie Emilii Kiereś pt. „Srebrny dzwoneczek”. Był także Konkurs Kosmiczny i kolejna część słuchowiska „Bajki odkurzone”. Po raz kolejny słyszymy się już w grudniu. Zatem do usłyszenia.

Akcja „Bieg na sześć łap”

Akcja „Bieg na sześć łap”

Akcja „Bieg na sześć łap”

Akcja „Bieg na sześć łap” – mapa

(mszcz/łw)

 

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w dziecinada, pies, schronisko
fot. Sławomir Ostrowski
W Giżycku bez podatku za psa

Mieszkańcy gminy Giżycko od nowego roku nie zapłacą już podatku za posiadanie psa. Tak zdecydowali gminni radni. Roczna opłata za posiadanie czworonoga wynosi w gminie 100...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV