Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Biblioteka w Pasłęku otwiera wolny dostęp do księgozbioru. Wypożyczanie książek tylko z zachowaniem zasad sanitarnych

Fot. Aneta Pastuszka

Po kilku miesiącach funkcjonowania na specjalnych zasadach spowodowanych przez pandemię Biblioteka Miejska w Pasłęku otworzyła wolny dostęp do księgozbioru. Pomiędzy regałami z literaturą można chodzić od dzisiaj.

Na ten moment czekali zarówno czytelnicy jak i bibliotekarze. Korzystanie z wolnego dostępu do regałów z książkami to coś więcej niż tylko wybranie lektury do czytania. To także okazja by porozmawiać z bibliotekarzami, którzy chętnie doradzą przy wybieraniu książki do przeczytania.

Wypożyczanie książek odbywa się z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych. Wchodząc do pasłęckiej biblioteki należy mieć na twarzy maseczkę oraz zdezynfekować dłonie. W wypożyczalni dla dorosłych, czytelni oraz oddziale dla dzieci i młodzieży może znajdować się jednocześnie pięć osób, natomiast w filii biblioteki w Zielonce Pasłęckiej trzy.

Książki, które wracają do biblioteki, wciąż przechodzą trzydniową kwarantannę. Potem są dostępne dla innych czytelników.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w księgozbiór, książki, wypożyczenie
Empatia i szacunek wobec zwierząt

W czasie ostatniej "Dziecinady" rozmawialiśmy o empatii i szacunku wobec zwierząt. Naszym gościem był wyjątkowy człowiek  Tom Justyniarski. Tom Justyniarski to pisarz i obrońca zwierząt. Dotychczas...

Zamknij
RadioOlsztynTV